Pasażer Raport z Polski

PKP Intercity zwiększa liczbę miejsc na długi majowy weekend

Rozpoczyna się długi majowy weekend. W związku ze wzmożoną liczbą podróży pociągami, PKP Intercity wzmocni najpopularniejsze połączenia dodatkowymi wagonami. Zwiększona liczba miejsc pojawi się w ponad 80 składach. Będą także dodatkowe pociągi.

Fot. PKP Intercity
Fot. PKP Intercity

W planach przewoźnika jest wzmocnienie 85 pociągów dodatkowymi blisko 100 wagonami, a także 5 elektrycznymi zespołami trakcyjnymi ED74, które będą jeździć na popularnych trasach w okresie od 28 kwietnia do 7 maja. Z dodatkowych wagonów skorzystają podróżni wyruszający m.in. z Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Łodzi, Katowic czy Lublina, które pojadą do innych dużych miast lub popularnych ośrodków turystycznych, jak np. Kołobrzeg. Liczba wagonów przewidzianych do wzmocnień rozkładowych połączeń z każdym dniem będzie wzrastać.

Dodatkowe połączenia na okres majówki

Obserwując rosnące w ostatnich dniach zapotrzebowanie na majówkowe podróże, PKP Intercity zdecydowało się na uruchomienie dodatkowych połączeń na najbardziej popularnych kierunkach. Podróż na Mazury ułatwi mieszkańcom Warszawy dodatkowy pociąg IC Żeromski – BIS rel. WarszawaOlsztyn. Dla miłośników polskiego morza uruchomione zostaną dodatkowe połączenia IC Bałtyk – BIS, IC Pobrzeże – BIS oraz IC Heweliusz – BIS, które do Gdyni wyruszą kolejno z Poznania, Warszawy i Wrocławia. Na okres majówki PKP Intercity zaplanowało uruchomienie łącznie ośmiu dodatkowych składów. Są nimi:

  • IC 7550 Bałtyk – BIS – rel. PoznańGdynia; kursujący 29, 30 kwietnia oraz  3, 6 i 7 maja;
  • IC 5750 Bałtyk – BIS – rel. GdyniaPoznań; kursujący 29, 30 kwietnia oraz 3, 6, 7 maja;
  • IC 65161 Heweliusz – BIS – rel. WrocławGdynia; kursujący 29 kwietnia i 6 maja;
  • IC 56160 Heweliusz – BIS – rel. GdyniaWrocław; kursujący 30 kwietnia i 7 maja;
  • IC 15159 Żeromski – BIS – rel. WarszawaOlsztyn; kursujący 29 kwietnia i 6 maja;
  • IC 51158 Żeromski – BIS – rel. OlsztynWarszawa; kursujący 30 kwietnia i 7 maja;
  • IC 1517 Pobrzeże – BIS – rel. WarszawaGdynia; kursujący 29 kwietnia i 6 maja;
  • IC 5116 Pobrzeże – BIS – rel. GdyniaWarszawa; kursujący 30 kwietnia i 7 maja.

Dodatkowo 1 maja na torach zadebiutuje nowy pociąg IC Kinga, który połączy Warszawę z Krakowem. Będzie kursował codziennie, a po drodze zatrzyma się między innymi w Radomiu i Kielcach. Połączenie będzie obsługiwane nowoczesnym elektrycznym zespołem trakcyjnym ED160 FLIRT, na pokładzie którego będzie klimatyzacja i udogodnienie dla podróżnych z niepełnosprawnościami, rowerzystów czy rodzin dziećmi. Także od 1 maja krakowianie zyskają dodatkową możliwość dojazdu do Bydgoszczy, zaś bydgoszczanie – do Łodzi i Krakowa, a to dzięki wydłużeniu do Bydgoszczy relacji pociągu IC Kazimierz kursującego pomiędzy Łodzią Fabryczną a Krakowem.

Jeszcze prostsza rezerwacja miejsc

PKP Intercity rozszerza możliwość graficznej rezerwacji miejsc o kolejne składy wagonowe. W lutym br. przewoźnik udostępnił taką funkcję w wybranych pociągach kategorii EIC, pod koniec marca – w części połączeń kategorii IC. Funkcja ta stanowi istotne udogodnienie, dzięki któremu każdy pasażer może wybrać preferowane przez siebie miejsce czy sprawdzić frekwencję w pociągu. 1 maja przewoźnik udostępni rozwiązanie również w wybranych składach TLK. Graficzna rezerwacja miejsc będzie możliwa w pociągach:

Dodaj komentarz