Przewozy towarowe

PKP LHS podsumowała przewozy na trasie Chiny – Sławków

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa w 2020 r. uruchomiła na nowej trasie Chiny – Sławków 40 pociągów, przewożąc łącznie 3060 TEU.

Fot. LHS

Zaletą transportu jest brak konieczności przeładunku na granicy oraz dedykowana dla przewozu linia szerokotorowa. Pozwala to na osiągnięcie rekordowej prędkości przejazdu – ok. 12 dni – z z Xi’an do Euroterminala Sławków. W grudniu 2020 r. uruchomione zostało kolejne połączenie z Chongqing.

– Nasze wieloletnie starania dywersyfikacji przewozów przynoszą teraz owoce. Coraz więcej operatorów logistycznych korzysta z trasy szerokotorowej, która umożliwia przeładunek w przemysłowym sercu Polski. Pozwala to transportować towary w rekordowym czasie. Na naszą korzyść przemawiają również rosnące stawki frachtu morskiego na trasach z Azji. Przewidujemy, że udział tego segmentu będzie sukcesywnie wzrastał, ze względu na poszukiwanie przez gestorów ładunków szybkich i pewnych tras – mówi Zbigniew Tracichleb, prezes zarządu PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa.

Do otwartego w styczniu 2020 r. połączenia z Xi’an w środkowych Chinach dołączył pociąg z miasta Chongqing, położonego blisko 800 km dalej na południe. Oprócz trasy przez Rosję i Ukrainę (stacja graniczna Suzemka), PKP LHS, we współpracy z partnerami uruchomiła również nową trasę do stacji Sławków LHS przez Białoruś (przejście graniczne Goryn – Udrytsk).

Dodaj komentarz