Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

PKP PLK buduje na trasie Kielce – Częstochowa nowy przystanek Wierna Rzeka

PKP Polskie Linie Kolejowe zwiększą komfort podróży na trasie Kielce – Częstochowa. Podróżni wygodniej wsiądą do pociągu na przystanku Wierna Rzeka. Nowe perony powstały już m.in. w: Bukowej, Czarncy i Włoszczowie. W ostatnich czterech latach na poprawę świętokrzyskiego odcinka linii z Kielc w stronę Śląska przeznaczono 46 mln zł ze środków budżetowych.

Fot. Izabela Miernikiewicz / PKP PLK

Wierna Rzeka

PKP Polskie Linie Kolejowe wkrótce zbudują nowe perony na przystanku kolejowym Wierna Rzeka. Inwestycja poprawi wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Obiekt zyska nowe oświetlenie i oznakowanie, wiaty oraz ławki. Całość dostosowana zostanie do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Do peronów doprowadzi podróżnych pochylnia, a ścieżki naprowadzające i wypukłe pasy w nawierzchni peronu ułatwią orientację osobom niedowidzącym i niewidomym.

Prace na szlaku Piekoszów – Małogoszcz

PKP PLK realizują prace na szlaku kolejowym Piekoszów – Małogoszcz. Specjalne maszyny poprawią tor na trasie Kielce – Częstochowa – Fosowskie, dokładnie na odcinku 8 km.

Zaplanowano wykorzystanie specjalistycznego sprzętu – maszyny AHM i oczyszczarki tłucznia. Wyremontowany zostanie również most i przepust. Zapewniony będzie wymagany poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym na przejeździe w pobliżu przystanku Wierna Rzeka, dzięki nowej nawierzchni skrzyżowania z płyt przejazdowych. Rozpoczęcie prac zaplanowano w II poł. roku.

Czytaj dalej >