Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

PKP PLK buduje na trasie Kielce – Częstochowa nowy przystanek Wierna Rzeka

PKP Polskie Linie Kolejowe zwiększą komfort podróży na trasie KielceCzęstochowa. Podróżni wygodniej wsiądą do pociągu na przystanku Wierna Rzeka. Nowe perony powstały już m.in. w: Bukowej, Czarncy i Włoszczowie. W ostatnich czterech latach na poprawę świętokrzyskiego odcinka linii z Kielc w stronę Śląska przeznaczono 46 mln zł ze środków budżetowych.

Fot. Izabela Miernikiewicz / PKP PLK

Wierna Rzeka

PKP Polskie Linie Kolejowe wkrótce zbudują nowe perony na przystanku kolejowym Wierna Rzeka. Inwestycja poprawi wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Obiekt zyska nowe oświetlenie i oznakowanie, wiaty oraz ławki. Całość dostosowana zostanie do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Do peronów doprowadzi podróżnych pochylnia, a ścieżki naprowadzające i wypukłe pasy w nawierzchni peronu ułatwią orientację osobom niedowidzącym i niewidomym.

Prace na szlaku Piekoszów – Małogoszcz

PKP PLK realizują prace na szlaku kolejowym Piekoszów – Małogoszcz. Specjalne maszyny poprawią tor na trasie KielceCzęstochowa – Fosowskie, dokładnie na odcinku 8 km.

Zaplanowano wykorzystanie specjalistycznego sprzętu – maszyny AHM i oczyszczarki tłucznia. Wyremontowany zostanie również most i przepust. Zapewniony będzie wymagany poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym na przejeździe w pobliżu przystanku Wierna Rzeka, dzięki nowej nawierzchni skrzyżowania z płyt przejazdowych. Rozpoczęcie prac zaplanowano w II poł. roku.

Stały nadzór PLK nad przejazdami kolejowo-drogowymi wymaga również prac. Przebudowane będą skrzyżowania kolejowo-drogowe w Szczukowicach, Małogoszczu, Ludyni, Włoszczowie i Żelisławicach. Na przejazdach poprawiona będzie jezdnia i tory. Urządzenia przejazdowe zostaną wymienione na nowe. Będą też dodatkowe sygnalizatory, które będą informować kierowców o zbliżającym się pociągu. Na przejazdach zamontowany zostanie monitoring. Prace podniosą poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Roboty zaplanowano w bieżącym i przyszłym roku.

PLK dbają o dobre podróże między województwem świętokrzyskim a śląskim

Prace PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na trasie z Kielc w kierunku Częstochowy i Katowic, zapewniają sprawne podróże koleją. W latach 2017-2020 na poprawę świętokrzyskiego odcinka linii przeznaczono 46 mln zł.

Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego zyskali lepszy dostęp do kolei dzięki przebudowie peronów na stacjach i przystankach: Czarnca, Bukowa, Ludynia Dwór, Włoszczowa i Kielce Herbskie. Efektem robót jest możliwość wygodnego korzystania z kolei przez wszystkich podróżnych, także osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Poziom bezpieczeństwa zwiększyła przebudowa 8 przejazdów kolejowo-drogowych. Roboty wyeliminowały ograniczenia prędkości pociągów, a tym samym zapewnione zostały rozkładowe czasy podróży na międzyregionalnej trasie łączącej woj. świętokrzyskie i śląskie.

Dodaj komentarz