Inwestycje Pasażer

PKP PLK buduje w Olsztynie trzy nowe przystanki kolejowe

Nowe przystanki, to łatwiejsze podróże koleją. Wysokie perony pozwolą wygodnie wsiadać do pociągów. Antypoślizgowa nawierzchnia i funkcjonalne oświetlenie umożliwią bezpieczne przejście także po zmroku. Będą ławki, wiaty i czytelna informacja pasażerska. Dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się zamontowane zostaną pochylnie, prowadnice i ścieżki dotykowe.

Fot. M. Siemieniec / PKP PLK

Mijanka na przystanku Olsztyn Likusy zwiększy przepustowość jednotorowej trasy. Dzięki takiemu rozwiązaniu po torach będzie mogło kursować więcej składów.

Wyższy poziom bezpieczeństwa zapewni tunel pieszo-rowerowy na ul. Jeziornej, który zastąpi przejście w poziomie szyn. Będzie to dogodne dojście dla osób, które zechcą odwiedzić olsztyńską Plażę Miejską od strony ul. Bałtyckiej. Nowe tory i rozjazdy zapewnią sprawny przejazd pociągiem.

Projekt pn. „Prace na linii kolejowej nr 220 na odcinku Olsztyn – Gutkowo” zrealizowany będzie z udziałem środków unijnych z RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego . Wartość prac to 66,1 mln zł netto. Zakończenie zasadniczych robót i udostępnienie trasy dla pociągów planowane jest w III kwartale br. Nowe przystanki planowane są dla pasażerowie w grudniu 2020 roku.

Sprawna kolej regionalna pod nadzorem LCS Szczytno

Nadzór prawie 170 km linii kolejowych na Warmii i Mazurach z jednego miejsca. Lokalne Centrum Sterowania w Szczytnie pozwala na sprawne i bezpieczne prowadzenie ruchu kolejowego na linii Olsztyn – Szczytno – Ełk i linii ze Szczytna do Szyman. Lepsze zarządzanie ruchem pociągów to efekt inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Dzięki modernizacji linii ze Szczytna do Ełku, możliwa jest obsługa kolejnych stacji i odcinków mazurskiego szlaku.