Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

PKP PLK inwestują w kujawsko-pomorskim

PKP Polskie Linie Kolejowe zwiększają komfort podróży po województwie kujawsko-pomorskim. W Brodnicy i Rypinie stanęły nowe wiaty, w Śliwicach zaś dostępny jest już nowy peron. W Bydgoszczy oraz Tucholi zarządca wymienił oznakowanie dworców i przystanków.

Pociąg przy peronie na stacji Śliwice (fot. Mirosław Lewandowski / PKP PLK)
Pociąg przy peronie na stacji Śliwice (fot. Mirosław Lewandowski / PKP PLK)

Prace na kujawsko-pomorskich przystankach i dworcach kosztowały PKP PLK około 700 tys. zł.

Nowe wiaty peronowe zarządca zainstalował w Brodnicy, Warząchewce i Czerniewicach. Na stacji Rypin, na którą po 21 latach powróciły pociągi pasażerskie, również ustawił wiatę oraz gabloty informacyjne. Nie zabrakło również nowego oznakowania.

Wykonawca prac w województwie kujawsko-pomorskim wymienił na blisko 80 stacjach i przystankach tablice z ich nazwami, a także numerami peronów i torów. Podróżni zyskali również nowe ławki.

Czytelniejsze oznakowanie jest m.in. w Terespolu Pomorskim, Laskowicach Pomorskich, Tucholi, Maksymilianowie, Bydgoszczy Zachód.

Podróżni wygodniej wsiadają do pociągów z przebudowanych peronów na stacji Śliwice i przystanku Łążek na linii z Laskowic Pomorskich do Czerska.

Dla dojeżdżających do pociągów rowerami ułatwieniem w organizacji podróży są stojaki rowerowe. Zamontowano 80 stojaków m.in. w Chełmży, Bydgoszczy Akademia i Nakle nad Notecią.

Dodaj komentarz