Inwestycje Raport z Polski

PKP PLK kończą prace przy moście kolejowym nad Sefarą. Obok budują nowy przystanek [ZDJĘCIA]

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. finalizują prace przy moście kolejowym nad rzeką Sefarą. Inwestycja prowadzona jest obok budowanego przystanku Kraków Złocień na trasie Podłęże – Kraków Główny. Roboty usprawnią także komunikację drogową. 

Fot, Piotr Hamarnik / PKP PLK

W kwietniu zakończyła się budowa mostu kolejowego nad rzeką Serafą, położonego obok nowobudowanego przystanku Kraków Złocień. Pod mostem, dzięki korekcie koryta rzeki, zbudowano ulicę i chodnik. Dla mieszkańców oznacza to bezkolizyjny przejazd oraz przejście pod torami. Po wykonaniu prac drogowych przez samorząd będzie nowe, dodatkowe połączenie drogowe, które ułatwi komunikację na osiedlu Złocień. Wybudowany przez kolej układ drogowy obok przystanku już pozwala na korzystanie z odcinka nowej ulicy i chodnika. Teren został oświetlony.

– Nowy przystanek Kraków Złocień istotnie poprawi dostęp do kolei w obszarze miasta. Modernizacja linii kolejowej między Krakowem a Rudzicami to korzystne zmiany i zwiększenie atrakcyjności kolei w podróżach aglomeracyjnych, regionalnych i dalekobieżnych. kolej staje się bezpieczniejsza i dostępniejsza – powiedział Maciej Michałowski, dyrektor biura ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.