Raport z Polski Wydarzenia

PKP PLK na Europejskim Kongresie Gospodarczym 2024

Infrastruktura transportowa w Polsce i Europie Centralnej, cyfryzacja kolei, współpraca z branżą budowlaną, inwestycje kolejowe poprawiające dostęp do portów morskich – to główne tematy omawiane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC) w Katowicach. PLK SA po raz kolejny są uczestnikiem najważniejszego spotkania biznesowego w Europie Centralnej.

Fot. Europejski Kongres Gospodarczy 2023
Fot. Europejski Kongres Gospodarczy 2023

PLK SA kolejny raz uczestniczą w spotkaniu, dotyczącym kwestii najistotniejszych dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy. Przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. uczestniczą w pięciu debatach.

Piotr Wyborski, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. 7 maja weźmie udział w debacie „Infrastruktura transportowa w Europie Centralnej” (godz.12.30-14.00).

W środę 8 maja prezes PLK SA uczestniczyć będzie w panelu „Rynek i infrastruktura kolejowa w Polsce” (11.30-13.00). Uczestnicy dyskutować będą m.in. o nowoczesnej infrastrukturze wobec trendów w mobilności, rozwoju zrównoważonego transportu i sytuacji geopolitycznej w Europie Centralnej, kluczowych projektach oraz przedsięwzięciach transgranicznych, rozwoju polskiej kolei i jej konkurencyjności w stosunku do transportu drogowego, a także optymalnym wykorzystaniu unijnych środków na inwestycje kolejowe.

Marcin Mochocki, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. – dyrektor ds. realizacji inwestycji weźmie udział w dwóch debatach – „Polskie porty morskie” (7 maja, godz. 16.30-18.00) oraz „Budownictwo – czas wyzwań” (8 maja, godz.13.30-14.30). Tematami będą m.in. znaczenie inwestycji kolejowych w portach morskich dla rozwoju przewozu towarów koleją i gospodarki, a także o sytuacji na rynku budowlanym i współpracy z branżą.

Członek Zarządu – dyrektor ds. transformacji cyfrowej Piotr Kubicki 7 maja na panelu „Cyfrowa infrastruktura dla transportu” (godz.14.30-16.00), przedstawi cyfrowe rozwiązania w sektorze kolejowym, w tym korzyści biznesowe i społeczne.

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC) w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości z Polski i z zagranicy. Prowadzone rozmowy dotyczą kwestii najistotniejszych dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy.

Dodaj komentarz