Aktualności Targi Wydarzenia

PKP PLK na targach Innotrans

 

Na targach InnoTrans w Berlinie Grupa Kapitałowa PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zaprezentuje się w składzie: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A i spółki zależne: Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej DOLKOM sp. z o.o. we Wrocławiu, Zakład Robót Komunikacyjnych DOM w Poznaniu sp. z o.o., Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o. w Gdańsku, Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie sp. z o.o., Trakcja S.A.

 

Samodzielne stoisko Grupy Kapitałowej PLK znajduje się w CityCube Berlin w Hali A nr 580.

Na InnoTrans zaplanowano spotkania prezesa Ireneusza Merchel oraz członków Zarządu z przedstawicielami zarządców infrastruktury krajów europejskich m.in. Hiszpanii, Litwy, Ukrainy, Niemiec.

Dla PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. targi są okazją do przedstawienia działalności Spółki w środowisku międzynarodowym. To tradycyjne podtrzymanie kontaktów z obecnymi partnerami biznesowymi. Jest to też możliwość nawiązania kontaktów z nowymi partnerami handlowymi, jak również firmami prezentującymi nowoczesne rozwiązania techniczne.

Delegacja PLK zapozna się z prezentowanymi na InnoTrans rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi na rynku branży kolejowej. Informacje pozwolą na ewentualne wykorzystanie najnowszych technologii i rozwiązań technicznych w działalności Grupy Kapitałowej PLK.

Ponadto na InnoTrans spółka z Grupy Kapitałowej PLK – Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu sp. z o.o. odbierze od firmy Copma Polska sp. z o.o. dwudrogowy pojazd do montażu i regulacji sieci trakcyjnej. Przekazanie maszyny zaplanowano 22 września. Nowoczesna maszyna zapewni szybsze roboty, a to wpływa m.in. na utrzymanie planowych kursów pociągów. Zadaniem pojazdu będą prace inwestycyjne i obsługa przy bieżącym utrzymaniu sieci trakcyjnej.

Międzynarodowe Targi Technologii Transportu InnoTrans 2022 to największe w Europie przedsięwzięcie poświęcone transportowi szynowemu. Ponadto to miejsce spotkań producentów branży kolejowej, przedstawicieli organizacji publicznych, prywatnych przedsiębiorstw komunikacyjnych, inżynierów i pasjonatów kolejnictwa.

Na targach w dniach 20 – 23 września prezentowane są m.in. nowatorskie rozwiązania w zakresie technologii transportu, nowoczesny tabor. Przedsięwzięciu towarzyszą debaty, konferencje, seminaria, ale też liczne prezentacje firm.

Dodaj komentarz