Inwestycje Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

PKP PLK oddały przebudowany peron w Solcu Wielkopolskim

Mieszkańcy Solca Wielkopolskiego zyskali możliwość wygodniejszych podróży pociągiem w kierunku Poznania i Kluczborka. PKP Polskie Linie Kolejowe oddały do użytku nowy peron z wiatami, ławkami i oświetleniem. Inwestycja kosztowała ok. 100 mln zł.

Fot. Radosław Sledziński / PKP PLK

Peron w Solcu Wielkopolskim jest wyższy, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Zamontowane zostały wiaty, ławki oraz oświetlenie. Całość dostosowana została do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Przygotowano ścieżki naprowadzające z wypukłą fakturą, ułożone na antypoślizgowej nawierzchni. Jest jasne, ekologiczne oświetlenie LED, czytelne oznakowanie, a w gablotach informacje przydatne w podróży. Zachętą do „ekopodróży” – koleją i rowerem, są stojaki rowerowe przy przebudowanym peronie.

Zwiększyło się bezpieczeństwo, gdyż przy dojściu do nowego peronu zamontowano jasne oświetlenie. W lipcu na pobliskim przejeździe kolejowo-drogowym będzie nowy chodnik.

Wygodniejsze podróże koleją z 22 peronów w 15 miejscowościach

Korzystne zmiany dla podróżnych są efektem realizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. projektu „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM), Etap IV – infrastruktura pasażerska na liniach rewitalizowanych w ramach POIiŚ 2007 – 2013”.

Zmiany zaszły już na 8 z 22 peronów – w Domaninie, Solcu Wielkopolskim, Zieleni, Książkach oraz na dwóch peronach w Suchatówce i Turznie.