Wydarzenia

PKP PLK ogłasza przetarg na system informacji pasażerskiej i monitoringu

PKP Polskie Linie Kolejowe, na stacjach i przystankach między Trzebinią a Oświęcimiem i Czechowicami-Dziedzicami, zamontują nowy system informacji pasażerskiej oraz urządzenia zapewniające bezpieczeństwo podróżnych. Inwestycję zrealizują ze środków własnych.

Pasażerowie, podróżujący pociągami z Trzebini do Oświęcimia i Czechowic-Dziedzic, skorzystają z dostępniejszego systemu informacji pasażerskiej. PKP PLK przewidziało montaż systemu do emisji komunikatów dźwiękowych. Na przystankach i stacjach pojawią się także zegary, zaś w Oświęcimiu staną wizualne informacje o najbliższych pociągach.

Stacje w Chrzanowie, Libiążu, Oświęcimiu i Brzeszczach wyposażone będą w monitoring.

PLK ogłosiły przetarg

PLK SA ogłosiły przetarg na projekt, dostawę i instalację systemu dynamicznej informacji pasażerskiej oraz systemu monitoringu wizyjnego. Pod koniec bieżącego roku, planowane jest podpisanie umowy z wykonawcą, wybranym w postępowaniu przetargowym.

Zarządca infrastruktury kolejowej konsekwentnie zwiększa dla podróżnych zakres bieżącej informacji pasażerskiej. Coraz więcej stacji i przystanków zyskuje nowocześniejsze urządzenia, w tym system rozgłoszeniowy, elektroniczne wyświetlacze oraz monitoring. Dzięki temu zapewniony jest lepszy standard obsługi pasażerów. Na modernizowanej trasie Trzebinia – OświęcimCzechowice-Dziedzice, komfort zwiększyły m.in. już przebudowane stacje i przystanki. Nowe obiekty wyposażone są w nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne i oznakowanie. System ścieżek naprowadzających, a także montaż wind w Chrzanowie i Oświęcimiu ułatwia komunikację osobom o ograniczonych możliwościach poruszania.

Nowe rozwiązania podnoszą poziom obsługi podróżnych i zachęcają do korzystania z kolei.

Zadanie inwestycyjne na projekt, dostawę i instalację systemu informacji pasażerskiej oraz monitoringu planowane jest w ramach projektu pn.: „Prace na linii kolejowej nr 93 na odcinku Trzebinia – Oświęcim – Czechowice Dziedzice”.

Dodaj komentarz