Inwestycje Pasażer

PKP PLK poprawia komfort podróżowania w woj. łódzkim

Fot. Jacek Miklasz / PKP PLK

Nowe wiaty i tablice informacyjne – PKP Polskie Linie Kolejowe umieściły na 35 stacjach i przystankach w województwie łódzkim czytelne oznakowanie dla podróżnych. Kolejne tablice czekają na zainstalowanie. W ramach bieżących prac modernizacyjnych zmieni się komfort podróży m.in. na liniach Łódź – Zduńska Wola i Zgierz.

Na zwiększenie komfortu obsługi podróżnych w aglomeracji łódzkiej i innych stacjach i przystankach województwa łódzkiego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły 1,5 miliona zł z własnych środków.

Na 9 przystankach m.in. w Łodzi i Sieradzu, stanęły nowe wiaty i ławki. Przystanki Łódź Olechów Wschód, Łódź Olechów Zachód i Łódź Olechów Wiadukt wyposażono dodatkowo w lepsze oświetlenie. PKP PLK wymieniła również nawierzchnie peronów.

Na stacjach montowane są nowe gabloty informacyjne, w których znajduje się m.in. rozkład jazdy.

W 2019 roku gabloty ustawiono m.in. w Sędzicach, Błaszkach, Witoni, Zgierzu, Chociszewie, Ozorkowie, Łęczycy, Domaniewicach, Justynowie, Bedoniu, Tomaszowie Mazowieckim, Opocznie, Drzewicy, Bartkowie.

Ponad 35 stacji i przystanków w woj. łódzkim zyskało nowe oznakowaniatablice z nazwami stacji czy numery peronów. Te montowane są m.in. w Skierniewicach, Koluszkach, Spale, Zgierzu, Łodzi, Sieradzu, Łowiczu, Bednarach, Mysłakowie, Jesionnie Łowickiej, Gałkówku, Radziwiłłowie Mazowieckim, Męckiej Woli.

PKP PLK w roku 2020 planuje kolejne inwestycje. Wyremontowane zostaną wiaty w 8 lokalizacjach: w Strykowie, Swędowie, Ozorkowie, Grotnikach, Domaniewicach Centrum, Łodzi Dąbrowie, Zgierzu Jaracza i Zgierzu Północ.