Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

PKP PLK poprawią stan torów na trasie z Białegostoku do Sokółki i Suwałk

PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczynają prace utrzymaniowe na linii z Białegostoku do Sokółki i Suwałk. Na torach pojawią się m.in. specjalne kolejowe maszyny. Prace kosztować będą ok. 2,5 mln zł.

W ramach prac poprawi się stan torów. Podróże będą bezpieczniejsze, a ograniczenia prędkości przejazdu zwiększone.

Wymieniane i regulowane będą szyny – m.in. by zapobiec zmianom w kursowaniu pociągów podczas upałów. Na torach pracować będą specjalistyczne maszyny: oczyszczarka i profilarka tłucznia oraz podbijarka. Wykorzystane będzie ponad 2,8 tys. podkładów. Właściwy stan linii zapewni również 1,4 tys. ton tłucznia. W ubiegłym roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły 6,6 mln zł na zapewnienie dobrych przejazdów linią SokółkaSuwałki.

Dla utrzymania bezpieczeństwa w ruchu kolejowym oraz drogowym poprawiony będzie stan siedmiu przejazdów kolejowo-drogowych. Prace obejmą m.in. przejazd w Wasilkowie (ul. Nadawki) oraz skrzyżowania obok przystanków kolejowych Wólka Ratowiecka i Rozedranka. Bezpieczniejszy i płynniejszy przejazd przez tory zapewnią nowe płyty przejazdowe i nowa nawierzchnia na dojazdach.

Zakres niektórych prac wymaga zmian w ruchu pociągów

Zakres prac na linii BiałystokSokółka wymaga zmian w organizacji ruchu. Przewidziano je w dniach 2 do 30 kwietnia od poniedziałku do piątku. Za niektóre pociągi POLREGIO wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.

Prace w Sokółce, związane z modernizacją szerokotorowej linii kolejowej, ograniczone zostały do trzech dni. W dniach 17-19 kwietnia zastępcza komunikacja autobusowa zostanie wprowadzona za wszystkie pociągi INTERCITY na odcinku z Białegostoku do Suwałk oraz POLREGIO na odcinku Sokółka – Sidra.

Dodaj komentarz