Inwestycje

PKP PLK przebudują perony stacji Węgliniec [ZDJĘCIA]

PKP Polskie Linie Kolejowe do końca tego roku przebudują perony stacji Węgliniec. Inwestycja kosztuje 5,5 mln zł.

Fot. PKP PLK

Wyższe i wygodniejsze perony ułatwią pasażerom dostęp do pociągów. Nowe oświetlenie podniesie poziom bezpieczeństwo w rejonie stacji. Konstrukcja kładki nad torami, prowadzącej do budynku dworca, przejdzie renowację. Nowa, wybudowana pochylnia z kładki na teren ul. Kolejowej ułatwi dostęp do stacji. Na kładce będzie nowe oświetlenie.

Dwa perony stacji Węgliniec /nr 1 i nr 3/ będą przebudowane i wyższe. Łatwiejsze będzie wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Na peronach nr 2 i nr 4 wykonane zostaną zejścia, a odnowiony peron nr 6 będzie miał dojście z peronu nr 3.

Stacja będzie przygotowana do montażu systemu informacji pasażerskiej. Na peronach wykonana zostanie kanalizacja dla przyszłej instalacji systemu i monitoringu.

Fot. PKP PLK

W styczniu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę dla zadania pn. „Przebudowa stacji Węgliniec” w ramach projektu „Przebudowa infrastruktury obsługi podróżnych na stacjach i przystankach”.

Sąsiedztwo historycznych obiektów, budynków dworca i wiat peronowych, wymaga by prace uwzględniały wymagania konserwatora zabytków.

Wartość umowy wynosi ok. 5,5 mln zł (netto). Inwestycja jest finansowana ze środków budżetowych.

Fot. PKP PLK

Rozpoczęcie prac budowalnych planowane jest w drugim kwartale br. – poprzedzi projektowanie. Zakończenie robót przewidziane jest do końca roku.

Prace łączą się z przedsięwzięciem PKP S.A. obejmującym budynek dworca.

Dodaj komentarz