Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

PKP PLK zmieniają kolej w Lublinie [ZDJĘCIA]

PKP Polskie Linie Kolejowe zmieniają kolej w stolicy Lubelszczyzny. Inwestycja poprawi połączenia do Warszawy, po regionie oraz w ruchu aglomeracyjnym.

Fot. PKP PLK

Wykonawca prac oddał do użytku dwa nowoczesne perony na stacji Lublin Główny. Do dyspozycji pasażerów są wiaty, ławki i tablice informacyjne. Dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się zainstalowano windy. Z nowych, wyższych peronów łatwiej można  wsiadać do pociągów. Niebawem czynny będzie trzeci peron z nową wiatą.

Nowy przystanek Lublin Zachodni zwiększył dostęp do kolei i zapewnił szybsze podróże w mieście. Dla podróżnych jest wiata i winda, a dojście na peron ułatwia podziemne przejście.

Modernizowane mosty i wiadukty kolejowe na linii w kierunku Warszawy, zapewnią na lata większe bezpieczeństwo i sprawność w ruchu kolejowym Modernizacja linii kolejowej nr 7 jest jednym z największych projektów w Krajowym Programie Kolejowym. Wartość projektu „Prace na linii kolejowej nr 7 Warszawa Wschodnia Osobowa – Dorohusk na odcinku WarszawaOtwockDęblinLublin, etap I” wynosi ponad 3,5 mld zł, z czego kwota dofinansowania unijnego POIiŚ to ponad 2,9 mld zł. Prace zostaną zrealizowane w 2022 roku.

Dodaj komentarz