Inwestycje

PKP PLK zwiększą dostęp do kolei na południu Wielkopolski

PKP Polskie Linie Kolejowe zwiększą dostępność do kolei na kolejnych pięciu stacjach i przystankach na wielkopolskim odcinku trasy Poznań – Kluczbork. Inwestycja realizowana będzie do końca 2022 r.

Fot. Arkadiusz Ilski / PKP PLK

Nowy peron z pochylnią i wiatami, który powstał w Domaninie, zapewnił mieszkańcom dogodny dostęp do pociągów.  Dla osób niewidomych i niedowidzących na antypoślizgowej nawierzchni przygotowano ścieżki naprowadzające z wypukłą fakturą. Komfort zwiększają wiaty, ławki, jasne oświetlenie. Rozkład jazdy i informacje przydatne w podróży są dostępne w estetycznych gablotach. Bezpieczeństwo na stacji zapewnią nowe wygrodzenia przy przejściu łączącym oba perony.

W Wielkopolsce, na linii między Poznaniem a Kluczborkiem, będzie łącznie 6 nowych peronów. Poza Domaninem dostęp do pociągów zwiększy się także w Łęce Opatowskiej, Słupi, Solcu Wielkopolskim, Pierzchnie oraz Kępnie, gdzie dla lepszej obsługi powstaną także windy. Przy zmodernizowanych peronach przewidziano stojaki rowerowe, dla zwiększenia bezpieczeństwa na dojściach do platform powstanie nowe oświetlenie. Podróżni sukcesywnie skorzystają ze wszystkich efektów prac do końca 2022 r.