Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

PKP SA przebudują dworzec kolejowy w Kołobrzegu

Wizualizacja

Przedstawiciele rządu o inwestycji:

 

– Cieszę się, że zabytkowy dworzec w Kołobrzegu odzyska swój historyczny charakter i jednocześnie stanie się nowoczesną oraz komfortową przestrzenią obsługi podróżnych. Dzięki inwestycji zostanie wdrożonych również szereg rozwiązań przyjaznych środowisku oraz osobom z niepełnosprawnościami – mówi Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

 

W konferencji prasowej dot. przebudowy dworca udział wziął także sekretarz stanu w MI Andrzej Bittel.

– Podpisanie umowy na przebudowę dworca w Kołobrzegu to kolejny element wielkiej modernizacji polskiej kolei. Mieszkańcy Pomorza Zachodniego zyskają dzięki temu dostęp do bezpiecznej i komfortowej infrastruktury kolejowej. Mam nadzieję, że zmodernizowany historyczny budynek dworca stanie się wizytówką, a także ważnym punktem na mapie miasta oraz ułatwi pasażerom podróżowanie po województwie. Wszystko to dzięki Programowi Inwestycji Dworcowych, w ramach którego polski rząd przeznaczy do 2023 roku ponad 2 mld zł na modernizację blisko 200 dworców – mówi Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

 

Inwestycja ważna dla mieszkańców i turystów

 

–  Przebudowa dworca w Kołobrzegu to niezwykle istotna inwestycja, bo znajdującą się w jednym z ważniejszych kurortów na polskim wybrzeżu Bałtyku. Dzięki niej dworzec stanie się obiektem komfortowym, dostępnym i bezpiecznym. Podczas prac przy obiekcie wydobędziemy również jego historyczne piękno, odtwarzając wiele elementów, które dworzec posiadał w momencie jego budowy w 1904 roku, ale nie tylko, bo zainwestujemy również w rozwiązania proekologiczne, takie jak energooszczędne oświetlenie czy panele fotowoltaiczne zlokalizowane na nowej wiacie rowerowej – mówi Ireneusz Maślany, członek zarządu PKP S.A.