Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

PKP zakończyły modernizację dworca Boguszów-Gorce Zachód [ZDJĘCIA]

PKP S.A. zakończyły modernizację kolejnego zabytkowego dworca na Dolnym Śląsku. Mieszkańcom miasta i pasażerom od poniedziałku służy estetyczna i wygodna stacja Boguszów-Gorce Zachód

Pochodzący z XIX wieku budynek dworcowy zyskał nowe oblicze. Renowacji została poddana ceglana, wzbogacona o płaszczyzny tynkowane elewacja dworca, a stolarka okienna i drzwiowa wymieniona została na nową, wykonaną na wzór historycznej. Dzięki specjalistycznym badaniom udało się ustalić i odtworzyć dawną kolorystykę tynków, drzwi, okien oraz elementów dachu. Końcowym efektem jest ciekawe połączenie czerwonej ceramiki  zieloną stolarką, kremowymi tynkami oraz jasną, piaskową spoiną.

– Zmodernizowany dworzec kolejowy Boguszów-Gorce Zachód to kolejna inwestycja PKP SA na Dolnym Śląsku. Wierzę, że przebudowany, komfortowy i proekologiczny budynek stanie ważnym punktem na mapie miasta i ułatwi pasażerom podróżowanie koleją. Wszystko to dzięki Programowi Inwestycji Dworcowych, w ramach którego polski rząd przeznaczy do 2023 r. prawie 2 mld zł na modernizację blisko 200 dworców – powiedział wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

 

– Zakończona modernizacja dworca w Boguszowie-Gorcach to kolejny, dobry przykład, że spółki Skarbu Państwa działają na rzecz poprawy jakości życia wszystkich Polaków – niezależnie od tego, czy mieszkają w największych aglomeracjach, czy w mniejszych miejscowościach. Program Inwestycji Dworcowych to jedna licznych inicjatyw rządu realizowanych dla obywateli i blisko obywateli – podkreśla Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.