Raport z Polski

Planowali ukraść tory. Zostali zatrzymani

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom, którzy podejrzani są o usiłowanie kradzieży elementów torowiska wartego ponad 10 tys. zł.

Informacja o próbie dokonania kradzieży dotarła do policjantów z Pniewisk. Z ich ustaleń wynikało, że nieznani sprawcy przygotowali do kradzieży szyny z nieczynnego torowiska w okolicy miejscowości Chełmno oraz Jakubowo. Sprawcy poprzecinali już tory, jednak nie zabrali ich od razu ze sobą. Najwyraźniej czekali na dogodny moment. Przygotowane do kradzieży szyny warte były ponad 10 tysięcy złotych.

– W trakcie pełnionej służby, policjanci obserwowali więc wskazane miejsce, aby złodzieje nie zdołali z niego zabrać przygotowanego łupu – informuje mł. asp. Sandra Chuda, z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. – 21 kwietnia, około południa, na polnej drodze niedaleko wskazanego miejsca, policjanci zauważyli zaparkowanego niebieskiego busa. W trakcie obserwacji, funkcjonariusze zauważyli, trzech mężczyzn. Jeden z nich obserwował okolicę, pozostała dwójka  szła w stronę torów kolejowych. Gdy mężczyźni   dostrzegli  funkcjonariuszy, rozdzielili się i do kradzieży nie doszło. Dwóch próbowało odjechać z miejsca samochodem, natomiast jeden wyruszył w drogę pieszo.

 

Jak podkreślają funkcjonariusze, usiłowanie kradzieży również jest karalne. Mężczyźni w wieku 30, 34 oraz 35 lat zostali zatrzymani. Jeden był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Policjanci znaleźli przy nich i zabezpieczyli przyrządy służące do odkręcania torów.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, następnie zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży. Sprawa jest wyjaśniana w ramach prowadzonego postępowania. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz