Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

PLK ogłosiły przetargi za prawie 6 mld zł

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły pięć przetargów na modernizacje linii kolejowych w woj. śląskim, pod Poznaniem i prace w Słupsku. Szacunkowa wartość inwestycji to w sumie 6 mld zł. Przetargi pozwolą na realizację inwestycji planowanych z nowej perspektywy finansowej UE na lata 2021 – 2027.

Od lewej: Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP PLK, Andrzej Bittel, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury (Fot. PKP PLK)
Od lewej: Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP PLK, Andrzej Bittel, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury (Fot. PKP PLK)

Zarządca infrastruktury kolejowej ogłosił wczoraj zamierzenia modernizacyjne dla:

– Ogłoszone w tym tygodniu postępowania przetargowe, to wyjście naprzeciw oczekiwaniom kolejowej branży budowlanej. Mam nadzieję, że zgłoszone w konkursie Connecting Europe Facility projekty będą zrealizowane, a co więcej, pozwolą podnieść parametry modernizowanych linii. Przy wsparciu środków europejskich sukcesywnie zmieniamy polską kolej, czyniąc ją bardziej konkurencyjną i dostępną dla pasażerów – powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

 

W konferencji prasowej udział wziął także Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP PLK SA.

– Dobrze przygotowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. projekty, składane w kolejnym konkursie CEF, przyniosą wymierne efekty dla zwiększenia dostępności i sprawności kolei na liniach ważnych w aglomeracjach oraz o znaczeniu krajowym i międzynarodowym. Efektywnie wykorzystujemy środki instrumentu finansowego CEF w obecnej perspektywie i utrzymamy ten trend w kolejnych latach – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

 

Trzy przetargi na modernizację linii w woj. śląskim