Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Po 12 latach na linię Skarżysko-Kamienna – Tomaszów Maz. wrócą pociągi!

W Skarżysku Milicy, Stąporkowie i Końskich widać już ścianki nowych peronów. PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowują na linii ze Skarżyska-Kamiennej do Tomaszowa Mazowieckiego stacje i przystanki. Układają nowe tory, by od grudnia między województwem świętokrzyskim i łódzkim mogły sprawniej jeździć pociągi pasażerskie. Na prace przeznaczono ok. 25 mln zł ze środków budżetowych.

Fot. Izabela Miernikiewicz / PKP PLK

pociągi na trasę Skarżysko – Kamienna – Tomaszów Mazowiecki wrócą po 12 latach. Pierwsi pasażerowie wsiądą na pokład już w grudniu. Aktualnie trwają prace modernizacyjno-budowlane.

W Skarżysku Milicy, Bliżynie, Stąporkowie i Końskich wykonawca przygotowuje stacje i przystanki do obsługi podróżnych. Na przygotowanym terenie, zabudowywane są ścianki nowych peronów, które zapewnią wygodę podróżnym. Będą bezpieczne dojścia w poziomie szyn, dostępne dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Perony zostaną oświetlone oraz wyposażone w wiaty, ławki i gabloty z rozkładem jazdy. Dla rowerzystów ustawione zostaną stojaki na rowery.