Inwestycje Polregio

Ruszyła budowa kompleksu utrzymaniowego POLREGIO

W Skarżysku – Kamiennej rozpoczęła się budowa kompleksu utrzymaniowego POLREGIO. Koszt inwestycji to prawie 40 mln zł.

Fot. Ministerstwo Infrastruktury
Fot. Ministerstwo Infrastruktury

Symboliczne wbicie pierwszych łopat pod budowę kompleksu odbyło się 4 kwietnia. Udział w uroczystości wziął m.in. Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury.

– Chcemy, by polska kolej była bezpieczna, komfortowa, przewidywalna i ekologiczna. Dlatego inwestujemy w infrastrukturę kolejową, modernizujemy tory, dworce, tabor kolejowy. Ale nowoczesna kolej to też centra utrzymaniowe, takie jak to – centrum POLREGIO w Skarżysku-Kamiennej, którego budowę dziś inaugurujemy  – powiedział wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

 

Inwestycja w Skarżysku – Kamiennej o wartości prawie 40 mln zł jest realizowana w ramach wieloletniej umowy pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego a POLREGIO SA. W kompleksie powstanie przejazdowa myjnia dla pojazdów kolejowych ze stanowiskami mycia podwozia oraz nawadniania taboru. Budowa nowoczesnego punktu utrzymania taboru obejmie też halę z pełnym zapleczem socjalno-biurowym, warsztatami i profesjonalnym magazynem wysokiego składowania.

Zaprojektowane obiekty wpisują się w światowy trend zmierzający do wykorzystania odnawialnych źródeł energii, a także rozwiązań technologicznych przyjaznych środowisku.

– Znacząco zwiększymy efektywność kosztową w zakresie utrzymania i napraw nowoczesnych pojazdów kolejowych. Dzięki tej inwestycji spółka będzie sprawniej realizować umowy z Urzędami Marszałkowskimi w południowo-wschodniej Polsce i zwiększy swój potencjał w działalności komercyjnej – mówi Prezes POLREGIO Artur Martyniuk.

Dodaj komentarz