Inwestycje

Po feriach kontynuowana będzie modernizacja linii kolejowej do Zakopanego

Wikipedia / CC

PKP Polskie Linie Kolejowe kontynuują prace na torach „zakopianki”. Do tej pory, z uwagi na zwiększone zainteresowanie zimowymi przejazdami pod Tatry, wszelkie działania zostały ograniczone do tych okołotorowych i związanych z dokumentacją.

Od 21 grudnia do 20 lutego na trasie do Zakopanego kursowało prawie 3,5 tys. pociągów. Przejazdy realizowane były po nowych torach, podróżni mogli korzystać też ze zmodernizowanych przystanków. Zgodnie z kontraktem, na linii ChabówkaZakopane wykonawcy zobowiązani są do prowadzenia prac w taki sposób, by umożliwić kursowanie pociągów w czasie największego zainteresowania podróżami pod Tatry – na wakacje, święta czy ferie zimowe.

Prace torowe na linii kolejowej do Zakopanego wznowione zostaną w poniedziałek 24 lutego. Jakie utrudnienia czekają w tym czasie na pasażerów?

Pociągi dalekobieżne i regionalne dojeżdżać będą do stacji w Chabówce. Tam dla podróżnych przygotowane będą autobusy komunikacji zastępczej, która będzie obsługiwać trasy Chabówka – Szaflary oraz ChabówkaZakopane – informują PKP Polskie Linie Kolejowe. – Na odcinku Szaflary – Zakopane kursować będą pociągi Podhalańskiej Kolei Aglomeracyjnej.

 

Od poniedziałku na torach między Chabówką a Szaflarami pojawią się ekipy budowlane. Do końca czerwca wymienią szyny na odcinku Sieniawa – Nowy Targ. Dzięki robotom, podróżni w Nowym Targu będą mogli korzystać z nowego, wygodniejszego peronu.