Raport z Polski Tabor Wydarzenia

Pociąg PESA dla Ghany ruszył w drogę do Afryki [ZDJĘCIA]

Ruszył! Pierwszy pociąg wyprodukowany przez PESA Bydgoszcz dla Ghany wyruszył w drogę do Afryki. Bydgoska spółka przetransportowała go lawetami do niemieckiego portu morskiego. Na Czarny Ląd dotrze drogą morską.

Transport pociągu PESA dla Ghany odbył się w ubiegłym tygodniu, w godzinach nocnych.
Transport pociągu PESA dla Ghany odbył się w ubiegłym tygodniu, w godzinach nocnych.

Pierwsze zdjęcia obrazujące nocny transport rozczłonkowanego pociągu dla Ghany od PESA Bydgoszcz zarejestrował Marcin Regosz, na co dzień pracujący w bydgoskiej fabryce taboru szynowego.

Przypomnijmy: Podpisana przez PESA umowa ramowa zakłada dostawę do 12 pojazdów dla Kolei w Ghanie. Będą to zespoły trakcyjnej z najnowszej platformy pojazdów regionalnych Pesa.

Jako pierwszy dostarczony zostanie pojazd zbudowany na bazie dostarczanego na rynek czeski DMU 847. Jego produkcja zakończyła się w styczniu, a w prezentacji pojazdu na bydgoskim Dworcu Głównym uczestniczyli m.in. Yaw Owusu, Sekretarz Stanu i Prezes Agencji Rozwoju Kolei Ghany, wiceminister Piotr Malepszak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Michał Koniuch, wicewojewoda kujawsko – pomorski oraz Przedstawiciele Zarządu Pesa i Kolei Ghany.

PESA zaprezentowała pierwszy pociąg dla Ghany [DUŻO ZDJĘĆ]

Dodaj komentarz