global Wydarzenia

Pociąg wjechał w ogień. Pasażerowie spanikowali

Pasażerowie pociągu dalekobieżnego na trasie Walencja-Saragossa w panice opuszczali pociąg, który wjechał w rejon objęty pożarem. Przy próbie ewakuacji kilka osób zostało rannych.

Screen Twitter
Screen Twitter

Maszynista zbliżał się do miejscowości Bejis w prowincji Castellon w Hiszpanii. Widząc pożar, zatrzymał pociąg, aby wycofać skład i wrócić na wcześniejszą stację. Część pasażerów wpadła jednak w panikę i zaczęła wybijać szyby w celu ucieczki.

Agencja Reutera poinformowała o czterech poważnie rannych, poparzonych osobach. Hiszpańskie media wskazują na łącznie 10-20 osób, które odniosły obrażenia. Część rannych to pasażerowie, którzy zranili się podczas wybijania szyb w pociągu. Hiszpańskie służby medyczne podają, że ucierpieli również dwaj strażacy, którzy gasili ogień w okolicy pociągu.

Służby ratunkowe udzieliły pasażerom pomocy na stacji w gminie Caudiel, dokąd zawrócił pociąg. Według władz kolejowej spółki Renfe pasażerowie, którzy działali według zaleceń maszynisty i nie opuścili wagonu, nie zostali poszkodowani.

W mediach społecznościowych można znaleźć nagrania, które ukazują płomienie za szybą pociągu i osoby idące przez torowisko.

Dodaj komentarz