Pasażer Wydarzenia

Pociągi warszawskiej SKM wyposażone w defibrylatory AED

Wszystkie pojazdy Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie wyposażone zostały w defibrylatory AED. Stołeczny przewoźnik stawia na bezpieczeństwo i edukację – uczy jak korzystać z urządzeń ratujących życie i przekonuje, że aby właściwie udzielić pomocy trzeba odsłonić klatkę piersiową – także u kobiet!

Defibrylator w każdym pociągu SKM

Warszawska Szybka Kolej Miejska wyposażyła wszystkie pojazdy w defibrylatory AED (Automated External Defibrillator), przeznaczając na ich zakup ponad 140 tys. zł. Urządzenia pojawiły się wcześniej w stołecznym metrze, wielokrotnie zdając egzamin z ratowania życia. Działanie defibrylatora polega na przywróceniu prawidłowej akcji serca u osoby w stanie nagłego zatrzymania krążenia za pomocą impulsu elektrycznego.

– Czujemy się odpowiedzialni za zdrowie i życie naszych pasażerów. Drużyny pociągowe regularnie szkolą się z udzielania pierwszej pomocy. Teraz mają dodatkową moc – defibrylator. Celowo używam tego słowa i chciałbym, żeby każdy zapamiętał, że w sytuacji zatrzymania akcji serca trzeba być szybkim, odsłonić klatkę piersiową i użyć mocy – mówi Alan Beroud, Prezes Zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej. To proste, ponieważ defibrylator wspiera nas w tym działaniu, mówiąc po kolei co powinniśmy zrobić.