global Tabor Wydarzenia

Pociągi wodorowe będą wozić pasażerów w Austrii

Pociąg wodorowy Coradia iLint produkcji Alstom zakończył trzymiesięczne testy i został zatwierdzony do regularnej obsługi pasażerskiej Austriackich Kolei Federalnych (ÖBB).

Alstom Coradia iLint w barwach Austriackich Kolei Federalnych ÖBB.

Austria jest drugim krajem w Europie – po Niemczech – który w pełni zaakceptował pociągi Alstom Coradia iLint jako bezemisyjną alternatywę spalinowych zespołów trakcyjnych. Coradia iLint, pierwszy na świecie pociąg napędzany wodorowymi ogniwami paliwowymi, ukończył z powodzeniem trzymiesięczne testy eksploatacyjne na liniach regionalnych Austriackich Kolei Federalnych (ÖBB) i został w pełni zatwierdzony do regularnej obsługi  pasażerskiej.

Po raz kolejny Alstom podkreśla swoją wiodącą pozycję w obszarze wodorowego transportu kolejowego – żaden inny producent nie oferuje obecnie niezawodnego, przetestowanego pociągu wodorowego gotowego do produkcji seryjnej.

Pociąg został oficjalnie zatwierdzony także przez najwyższy austriacki organ ds. kolei, austriackie Federalne Ministerstwo Ochrony Klimatu, Środowiska, Energetyki, Mobilności, Innowacji i Technologii (BMK).

Czytaj dalej >