Raport z Polski Wydarzenia

Pociągiem do Wisły w tym roku nie dojedziemy!

W tym roku nie dojedziemy pociągiem do Wisły. – Firma Bombardier, pomimo zapewnień, nie dostarczyła w wymaganym terminie urządzeń zapewniających bezpieczny przejazd pociągów – informuje „Raport Kolejowy” Katarzyna Głowacka z Zespołu Prasowego PKP PLK S.A.

Fot. T. Hobik / PKP PLK

Rewitalizacja linii kolejowej Chybie – Skoczów, umożliwi dojazd pociągiem do Wisły. Pierwsze połączenia zrealizowane miały być 13 grudnia, wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy pociągów 2020/2021. Tak się jednak nie stanie. Komunikacja autobusowa na trasie Katowice – Wisła Głębce utrzymana zostanie do końca roku.

– Firma Bombardier, pomimo zapewnień, nie dostarczyła w wymaganym terminie urządzeń zapewniających bezpieczny przejazd pociągów. Montaż takich urządzeń był niezbędny na odcinku Pierściec – Skoczów – Goleszów – informuje Katarzyna Głowacka z Zespołu Prasowego PKP PLK.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rewitalizowały linię do Wisły Głębce

W ramach prac rewitalizacyjnych na odcinku Bronów – Skoczów położono 14 km nowych torów, wymieniono także sieć trakcyjną na szlaku oraz rozjazdy w Bieniowcu i na stacjach Pierściec i Skoczów. Przebudowano także obiekty na odcinku Bronów – Skoczów, m.in. most na Wiśle w Skoczowie. Przebudowano perony na stacjach Pierściec i Skoczów oraz na przystankach Chybie Mnich i Zaborze. Wykonawca prac wybudował także nowy przystanek – Skoczów Bajerki.

Pociągi na trasę miały wrócić w tę niedzielę – 13 grudnia.

– Ze względu na nieterminową dostawę urządzeń, utrzymana zostaje zastępcza komunikacja autobusowa. Szczegóły dotyczące połączeń będą dostępne na Portalu Pasażera oraz na stronach przewoźników – dodaje Katarzyna Głowacka.

Więcej o rewitalizacji trasy przeczytać można poniżej:

Wkrótce pierwsze pociągi dojadą do Wisły