Inwestycje

Wkrótce pierwsze pociągi dojadą do Wisły

Dobiegają końca prace na linii kolejowej Chybie – Skoczów, prowadzone przez Polskie Linie Kolejowe. Już w grudniu do Wisły dojadą trasą pierwsze pociągi. Dostęp do pociągów zwiększy nowy przystanek Skoczów Bajerki i przebudowane perony na pozostałych przystankach. Kontynuowane będą prace od Goleszowa do Cieszyna. Inwestycja za 460 mln zł jest współfinansowana ze środków unijnych w ramach RPO województwa śląskiego.

Fot. T. Hobik / PKP PLK

Od 13 grudnia – od czasu wprowadzenia nowego rozkładu jazdy 2020/2021 – o 10 minut skróci się czas przejazdu na trasie Katowice – Wisła Głębce.

Pasażerowie skorzystają też z nowego przystanku Skoczów Bajerki, co wpłynie na zwiększenie dostępności do kolei. Nowe perony na stacjach Pierściec i Skoczów oraz na przystankach Chybie Mnich i Zaborze czekają już na przyjęcie podróżnych. Pociągi między Chybiem a Skoczowem pojadą po nowych torach. Kończą się odbiory techniczne na szlaku Pierściec – Skoczów i w stacji Skoczów oraz przebudowa sieci trakcyjnej na odcinku Pierściec – Skoczów.

Pociągi będą kursowały do Wisły Głębce do marca 2021 roku. W kolejnym etapie będą kontynuowane prace na odcinku między Skoczowem a Wisłą Głębce. Od Goleszowa do Cieszyna i w stacji Cieszyn prace cały czas będą kontynuowane.

Czytaj dalej >