Pasażer Wydarzenia

Pociągiem z Bydgoszczy na Hel

Operator Arriva złożył w Urzędzie Transportu Kolejowego wniosek o możliwość uruchomienia komercyjnego połączenia pasażerskiego Bydgoszcz – Hel i w kierunku powrotnym. 3 marca 2022 roku UTK wydał pozytywną odpowiedź.

Autorstwa Travelarz - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42958313
Autorstwa Travelarz – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42958313

Co wiemy o nowym połączeniu z Bydgoszczy na Hel?

Zgodnie z wnioskiem złożonym przez Arrivę linia będzie obsługiwana w okresie wakacyjnym, to jest od 25 czerwca do 31 sierpnia (daty te będą ulegać nieznacznym zmianom wraz z nowymi rozkładami jazdy – zawsze jednak do ostatniego dnia sierpnia). Pasażerów marzących o wyprawie nad polskie morze z pewnością zachwyci informacja, że pociąg będzie kursować codziennie!

Zgoda Urzędu Transportu Kolejowego umożliwia operatorowi uruchomienie pierwszych przejazdów już od bieżącego rozkładu jazdy. Oznacza to, że z dużą dozą prawdopodobieństwa na Półwysep Helski z Bydgoszczy będziemy dojeżdżać już tego lata. Decyzja ta obowiązuje do roku 2026. Zgodnie z nią pociągi przewoźnika będą przejeżdżać przez stacje:

Pociąg BydgoszczHel rozpocznie podróż o godzinie 7:21, dotrze zaś do stacji końcowej chwilę przed godziną 11:00. Kurs powrotny zaś został zaplanowany na 17:54, z dojazdem na Dworzec Główny w Bydgoszczy o 21:46.