Raport z Polski Wydarzenia

Pod osłoną nocy próbowali ukraść 10 ton szyn kolejowych

Zorganizowali samochód ciężarowy i urządzenia do cięcia szyn. Pod osłoną nocy próbowali załadować łup i sprzedać na złomie. Kamera termowizyjna i szybka reakcja Strażników Ochrony Kolei zapobiegła kradzieży.

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Do zdarzenia doszło 9 stycznia w trakcie obserwacji stacji towarowej Dąbrowa Górnicza. Dzięki wykorzystaniu sprzętu termowizyjnego patrol Straży Ochrony Kolei namierzył dwóch mężczyzn, którzy przebywali na terenie kolejowym. Mundurowi obserwowali ich z dalszej odległości. Jak się okazało, mężczyźni kradli tory.

– Patrol SOK zatrzymał sprawców kradzieży na gorącym uczynku – relacjonują Strażnicy. – Do chwili ujęcia złodzieje zdążyli załadować na ciężarówkę około 10 ton pociętych szyn S-49 o długości 3 metry każda. W toku dalszych czynności okazało się, że szyny kolejowe pochodzą z modernizowanej wcześniej linii kolejowej nr 154.

 

W trakcie zatrzymania wobec mężczyzn zastosowano środki przymusu bezpośredniego.

Ujęci to 26-letni i 43-letni mieszkańcy Dąbrowy Górniczej. Sprawców wraz z odzyskanym mieniem kolejowym przekazano funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Mężczyźni usłyszą zarzuty dotyczące kradzieży infrastruktury kolejowej PKP PLK S.A. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz