Inwestycje Pasażer Wydarzenia

Podlasie. PKP PLK i samorząd razem dla bezpieczeństwa

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały porozumienie z miastem Międzyrzec Podlaski, dotyczące wspólnej realizacji dwupoziomowego skrzyżowania kolejowo-drogowego w nad linią Warszawa – Terespol.

Przejazd drogowo-kolejowy (fot. Ryszard Chmielewski / PKP PLK)
Przejazd drogowo-kolejowy (fot. Ryszard Chmielewski / PKP PLK)

Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury powiedział o inwestycji:

Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania w Miedzyrzecu Podlaskim to jeden z elementów przebudowy układu komunikacyjnego w mieście. Połączenie wiaduktu z nową obwodnicą poprawi jakość podróży w regionie.

 

Nowe bezkolizyjne skrzyżowanie w Międzyrzecu Podlaskim zwiększy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym na linii Terespol – ŁukówSiedlce. Usprawni także komunikację drogową. Wiadukt drogowy zastąpił Przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ul. Kościuszki, co zwiększy sprawność i bezpieczeństwo w ruchu pociągów. Kierowcy skorzystają z nowej jezdni po jednym pasie w każdą stronę bez konieczności postoju przed rogatkami. Dla pieszych i rowerzystów zostanie przygotowany chodnik i ścieżka rowerowa.

– Istotnym efektem inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jest zwiększanie bezpieczeństwa. Taki będzie również rezultat budowy skrzyżowania kolejowo-drogowego w Międzyrzecu Podlaskim. Prace zapewnią również sprawniejszą komunikacje kolejową i drogową – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.