Pasażer Wydarzenia

Na podmiejskiej linii średnicowej w Warszawie pociągi pojadą częściej

W niedzielę 9 czerwca wejdzie w życie korekta rozkładu jazdy pociągów, która obowiązywać będzie do końca sierpnia br. Najważniejszą informacją dla podróżnych jest to, że zwiększona zostanie częstotliwość kursowania pociągów przez podmiejską linię średnicową w Warszawie do 4 minut w obu kierunkach.

Pozytywną informacją jest również zwiększenie liczby pociągów na liniach R1 Warszawa – Skierniewice oraz R3 Warszawa – Łowicz Główny.

Natomiast w związku z nocną przerwą technologiczną ostatnie pociągi w dobie:

 • z linii R1 będą kursowały z Warszawy Wschodniej przez Warszawę Gdańską
  z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia, Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek, Piastów. Jednakże w celu obsługi pomijanych stacji,
 • na odcinku Warszawa Śródmieście – Pruszków zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA),
 • z linii R3 będą kursowały z Warszawy Wschodniej przez Warszawę Gdańską
  z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia, Warszawa Włochy, Warszawa Ursus Północny, Warszawa Gołąbki. W celu obsługi pomijanych stacji, na odcinku Warszawa Śródmieście – Ożarów Mazowiecki zostanie uruchomiona ZKA.

Oprócz tego w terminie 20 lipca – 11 sierpnia, w weekendy, pociągi z linii R8 i R9 nie będą zatrzymywały się na stacji Warszawa Zachodnia.

Ponadto należy podkreślić, że w uwagi na trwające prace wykończeniowe na stacji Warszawa Zachodnia, podróżnych nadal czekają czasowe utrudnienia. Ruch pociągów będzie ulegał częstym zmianom, szczególnie w godzinach wieczornych i na weekendy.

Najważniejsze zmiany na poszczególnych liniach:

 • R1 Warszawa – Skierniewice

Z uwagi na prowadzone prace utrzymaniowe na stacji Grodzisk Mazowiecki, peron 1 będzie niedostępny dla podróżnych. Pociągi zatrzymywać się będą przy peronie 2.

 • R2 Warszawa – Łuków

W terminie 21-31 sierpnia, ze względu na prowadzone prace remontowo-naprawcze, na odcinku Sulejówek Miłosna – Mińsk Mazowiecki ruch prowadzony będzie jednotorowo. Część pociągów KM zostanie odwołana, a w wybranych godzinach uruchomiona zostanie uzupełniająca komunikacja autobusowa.

 • R3 Warszawa – Łowicz Główny

W godzinach szczytu komunikacyjnego w dni robocze zostaną uruchomione cztery nowe pary pociągów z/do Ożarowa Mazowieckiego.

Natomiast w dalszym ciągu na linii prowadzone będą prace związane z budową tunelu drogowego przy stacji Teresin-Niepokalanów. Dodatkowo w terminie od 10 czerwca do 10 lipca, w związku z nocnym zamknięciem (w poniedziałki, wtorki i środy w godzinach od 23:45 do 03:45)
na odcinku Błonie – Sochaczew za ostatni pociąg zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA).

 • R6 Warszawa – Czyżew

Na linii zostaną uruchomione dodatkowe połączenia z/do stacji:

-Małkinia odjazd o godzinie 8:29 – Czyżew przyjazd o godzinie 8:49,

-Czyżew odjazd o godzinie 9:00 – Małkinia przyjazd o godzinie 9:20.

 • R7 Warszawa – Dęblin

W terminie od 9 do 16 czerwca prowadzone będą prace utrzymaniowo-naprawcze na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer. W tym czasie ruch pociągów będzie odbywał
się jednotorowo.

 • R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

W związku z budową peronu i wiaduktu na stacji Radom Wschodni, ruch pociągów na odcinku Lesiów – Radom Główny będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Z kolei od 8 lipca do 14 sierpnia (w nocy z poniedziałku na wtorek, wtorku na środę i środy na czwartek) dwa poranne
i dwa ostatnie pociągi w dobie na odcinku Radom Gołębiów – Radom Główny zostaną zastąpione przez ZKA.

 • R31 Kutno – Sierpc

Od 1 lipca do 11 sierpnia ostatni pociąg w dobie z Kutna do Sierpca na odcinku Płock – Sierpc zostanie zastąpiony przez komunikację autobusową.

 • R61 Tłuszcz – Ostrołęka

Z powodu prac utrzymaniowo-naprawczych na linii, w terminie od 9 czerwca do 10 lipca na odcinku Ostrołęka – Przetycz pociągi zostaną zastąpione przez ZKA.

Dodaj komentarz