Raport z Polski

Podpalił kolejowe rampy. Wewnątrz spali bezdomni

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, w trakcie patrolu torów odstawczych w Gliwicach, zauważyli ogień wydobywający się z ramp kolejowych. Mundurowi niezwłocznie udali się na miejsce, jednocześnie informując o zdarzeniu straż pożarną i policję.

Dzięki szybkiej reakcji SOK prawdopodobnie udało się uniknąć tragedii. Po dotarciu na miejsce patrol zauważył mężczyznę polewającego benzyną wnęki w rampach kolejowych, gdzie spało dwóch bezdomnych mężczyzn.

Mundurowi natychmiast podjęli interwencję, ujęli i obezwładnili sprawcę. Jak ustalono, wszyscy – zarówno podpalacz, jak i osoby bezdomne, wcześniej spożywali razem alkohol. Wtedy doszło między nimi do sprzeczki. Gdy dwóch mężczyzn spało, 61-letni sprawca wywołał pożar.

Sprawca podpalenia został przekazany do dyspozycji Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Na miejsce przybyła wezwana przez SOK Państwowa Straż Pożarna z Komendy Miejskiej w Gliwicach, która ugasiła płonące rampy i torowisko.

Sprawca usłyszał zarzuty. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy SOK poszkodowani mężczyźni nie odnieśli obrażeń.

Dodaj komentarz