Publikacje Firm Tramwaje

Podstacja Trakcyjna Wilczak w Poznaniu gotowa do podania napięcia

Zakończyły się prace na pierwszej z dwóch stacji prostownikowych realizowanych w ramach projektu  budowy trasy tramwajowej od pętli Wilczak do Naramowic w Poznaniu.

Fot.: Poznańskie Inwestycje Miejskie sp. z o.o.

Zadanie to zostało powierzone spółce ELESTER-PKP, która odpowiedzialna była za całościowe prace związane z przygotowaniem podstacji, zabudowę aparatury zasilającej oraz dostawę automatyki stacyjnej opartej na własnych sterownikach cyfrowych CZAT7. Jednocześnie spółka przygotowała urządzenia telemechaniki i zapewniła włączenie podstacji do Centrum Dystrybucji Mocy (CDM). Obecnie trwają pracę związane z montowaniem sieci trakcyjnej oraz doprowadzenia kabla zasilającego do nowej stacji.

Projekt budowy trasy tramwajowej od pętli Wilczak do przystanku końcowego Błażeja jest jednym z istotnych działań spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. Sprawna realizacja zadania ma ogromne znaczenie w udrożnieniu komunikacji rejonu Naramowic z pozostała częścią miasta. Realizowana inwestycja obejmuje budowę torowiska o długości ok. 3,3 km z ośmioma przystankami, jak również całościową przebudowę układu drogowego  wraz z dojazdami i skrzyżowaniami o łącznej długości prawie 7,5 km. Pierwszy fragment trasy tramwajowej do przystanku Włodarska ma zostać uruchomiony jeszcze tej wiosny, natomiast całą trasą do przystanku Błażeja pasażerowie pojadą dopiero w 2022 roku.

Informacja: ELESTER-PKP

Dodaj komentarz