Polregio

Podwyżki w warmińsko-mazurskim zakładzie POLREGIO

Pracownicy warmińsko-mazurskiego zakładu spółki POLREGIO otrzymają podwyżkę wynagrodzenia w uposażeniu zasadniczym w wysokości 800 zł brutto. Zgodę na to wyraził Marszałek Województwa. Dzięki porozumieniu pasażerowie Polregio w województwie warmińsko-mazurskim będą mieli zapewnioną ciągłość przewozów kolejowych.

Zgodnie z propozycją zarządu Polregio, podwyżki wynagrodzeń zostaną sfinansowane z rosnących przychodów ze sprzedaży biletów. Tylko w pierwszej połowie roku pociągami Polregio w całej Polsce przejechało o 8 mln pasażerów więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

– Cieszę się, że udało nam się dojść do porozumienia, bo dzięki temu będziemy mogli zapewnić nieprzerwane świadczenie usług kolejowych dla naszych pasażerów. Z drugiej strony, pracownicy za swoją ciężką pracę i dobre wyniki otrzymają zasłużone podwyżki – mówi Adam Pawlik, prezes zarządu Polregio S.A.

 

Rok 2023 jest rekordowy dla Polregio pod względem liczby przewiezionych pasażerów, co przekłada się na wzrost środków ze sprzedaży biletów w stosunku do planów. Dlatego zarząd Spółki zaproponował organizatorom transportu, czyli poszczególnym Marszałkom województw, sfinansowanie podwyżek z dodatkowych przychodów. Pozwoliło to wyjść naprzeciw oczekiwaniom Strony Społecznej, a z drugiej strony umożliwiło organizatorom transportu znalezienie źródła sfinansowania podwyżek, które nie obciążało budżetów samorządowych.

W chwili obecnej jedynym organizatorem transportu, który nie wyraził zgody na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników, jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Oznacza to, że w tym województwie realna jest groźba strajku pracowników zachodniopomorskiego zakładu Spółki, który związki zawodowe, w wyniku przeprowadzonych mediacji i referendum strajkowego zaplanowały na 10 października.

Na 4 października o godz. 13 zaplanowana jest również pikieta pod siedzibą Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Zarząd Polregio prowadzi wszelkie działania, żeby do strajku w województwie zachodniopomorskim nie doszło i jest otwarty na podpisanie porozumienia z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego na takich samych zasadach, jak w pozostałych 14 województwach, na terenie których spółka realizuje przewozy pasażerskie.

Dodaj komentarz