Tramwaje Wydarzenia

Pogrzeb Krzysztofa Balawejdera. MPK Wrocław podało datę

Wrocław żegna jednego z największych miłośników komunikacji miejskiej w Polsce. Krzysztof Balawejder, Prezes MPK Wrocław, zmarł nagle – 19 stycznia – w wieku 44 lat. Miejski przewoźnik poinformował o dacie uroczystości pogrzebowych.

Nie żyje Krzysztof Balawejder. Prezes MPK Wrocław miał 44 lata.
Nie żyje Krzysztof Balawejder. Prezes MPK Wrocław miał 44 lata.

Śmierć Krzysztofa Balawejdera dla wszystkich była zaskoczeniem. Odszedł nagle, pozostawiając zapisany kalendarz i wiele niezrealizowanych planów… Pozostał żółty szalik, który zostawił na swoim służbowym biurku.

– Dla mnie żółty szalik jest li tylko barwnym dodatkiem do garderoby. Nie jestem fanem tego, co gorzkie: alkoholu, kawy i gorzkiej czekolady – mówił Krzysztof Balawejder.

 

W dniu swojej śmierci miał gościć na urodzinach 12-letniego Kajtka. Nie dotarł. Pozostawił również chorych na stwardnienie rozsiane, dla których był Przyjacielem. Opuścił Wrocław, bliskich, przyjaciół i pracowników MPK Wrocław… Pozostawił wiele pięknych wspomnień, o których piszą w mediach społecznościowych ci, którzy go znali, a także osoby, które o nim słyszały.

Pogrzeb śp. Krzysztofa Balawejdera, prezesa MPK Wrocław, odbędzie się we wtorek, 24 stycznia.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą Świętą w Rzymskokatolickiej Parafii pw. św. Faustyny we Wrocławiu (ul. Maksymiliana Jackowskiego, godz. 14.00). Po Mszy Świętej na Cmentarzu Parafialnym św. Rodziny, ul. Smętna, odbędzie się ceremonia pogrzebowa.

– W czasie Jego pogrzebu cmentarz powinien być cały żółty. Od żółtych szalików na szyjach odprowadzających Go wrocławian – piszą internauci.

 

MPK Wrocław w poniedziałek wystawi w swojej siedzibie (ul. Prusa 75-79) księgę kondolencyjną. Pamiątkowych wpisów będzie można dokonać do piątku.

“MPK Wrocław funkcjonuje bez zmian”. Przyjaciele żegnają Krzysztofa Balawejdera

Dodaj komentarz