Tabor Wydarzenia

Pojazd sieciowy WM-15A zyska napęd wodorowy – list intencyjny podpisany

Przedstawiciele PGE Energetyka Kolejowa oraz Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny podjęli współpracę na rzecz modernizacji pojazdu sieciowego WM-15A. W ramach zadania zyska on wodorowy układ zasilania. List intencyjny w tej sprawie podpisany został w trakcie III konferencji „Kolej Wodorowa”, organizowanej przez Polską Izbę Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei.

Pojazd sieciowy WM-15A zostanie zmodernizowany i zyska napęd wodorowy. List intencyjny podpisany (fot. Raport Kolejowy)
Pojazd sieciowy WM-15A zostanie zmodernizowany i zyska napęd wodorowy. List intencyjny podpisany (fot. Raport Kolejowy)

– Dziś podpisaliśmy list intencyjny w zakresie modernizacji pojazdu WM-15A – mówił Adam Domański, Wiceprezes Zarządu PGE Energetyka Kolejowa. – To pojazd sieciowy do obsługi linii kolejowych. Bardzo cieszę się, że takimi działaniami wspieramy polską naukę. W ramach projektu chcemy zasilać zmodernizowany pojazd własnym wodorem.

 

O podpisaniu listu intencyjnego mówił także dr hab. Arkadiusz Kawa, Dyrektor Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego.

– Takie wydarzenia, jak to, pokazują sens naszej pracy – nasi eksperci pracują nad czymś, co jest istotne dla polskiego przedsiębiorcy – mówił. – Mam nadzieję, że jak spotkamy się za rok, będziemy mogli zaprezentować pierwsze efekty współpracy. Projekt rozpisany jest na 15 miesięcy. Pojazd na torach zobaczymy prawdopodobnie za dwa lata.

 

List intencyjny podpisali:

  • PGE Energetyka Kolejowa

Adam Domański, Wiceprezes Zarządu
Wojciech Zabłocki – Wiceprezes Zarządu

Dr hab. Arkadiusz Kawa – Dyrektor Instytutu

_autotone

Dodaj komentarz