Polregio

Polregio chce renegocjować umowę z województwem kujawsko-pomorskim

Spółka Polregio chce renegocjować warunki umowy, które narzucił jej Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Aby się do tego przygotować, przewoźnik zwrócił się do pasażerów o wyrażenie opinii dot. kursowania składów na terenie województwa.

O drastycznych cięciach połączeń w województwie kujawsko-pomorskim pisaliśmy już w połowie grudnia. Jak informowała Spółka Polregio, Zarząd Województwa podjął decyzję o likwidacji kilkudziesięciu połączeń. Całkowicie zrezygnowano z ruchu na linii Włocławek-Kutno oraz z pociągów (uruchamianych przez Kujawsko-Pomorski Zakład Polregio) na trasie Laskowice Pomorskie – Smętowo. Zelektryfikowana linia Bydgoszcz-Laskowice Pomorskie w całości została od 13.12.2020 przekazana do obsługi innemu przewoźnikowi pod trakcję spalinową.

– Do ostatniej chwili liczyliśmy, że Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego opamięta się i nie narazi mieszkańców na wykluczenie komunikacyjne, odcinając ich od dojazdu do pracy, szpitala czy specjalistycznej przychodni w większym mieście, a w niedalekiej perspektywie również uczelni, szkoły czy rodziny. Niestety, stało się inaczej – skomentował sytuację Artur Martyniuk, Prezes Zarządu Polregio.