Polregio

Polregio chce renegocjować umowę z województwem kujawsko-pomorskim

Spółka Polregio chce renegocjować warunki umowy, które narzucił jej Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Aby się do tego przygotować, przewoźnik zwrócił się do pasażerów o wyrażenie opinii dot. kursowania składów na terenie województwa.

O drastycznych cięciach połączeń w województwie kujawsko-pomorskim pisaliśmy już w połowie grudnia. Jak informowała spółka Polregio, Zarząd Województwa podjął decyzję o likwidacji kilkudziesięciu połączeń. Całkowicie zrezygnowano z ruchu na linii Włocławek-Kutno oraz z pociągów (uruchamianych przez Kujawsko-Pomorski Zakład POLREGIO) na trasie Laskowice Pomorskie – Smętowo. Zelektryfikowana linia Bydgoszcz-Laskowice Pomorskie w całości została od 13.12.2020 przekazana do obsługi innemu przewoźnikowi pod trakcję spalinową.

– Do ostatniej chwili liczyliśmy, że Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego opamięta się i nie narazi mieszkańców na wykluczenie komunikacyjne, odcinając ich od dojazdu do pracy, szpitala czy specjalistycznej przychodni w większym mieście, a w niedalekiej perspektywie również uczelni, szkoły czy rodziny. Niestety, stało się inaczej – skomentował sytuację Artur Martyniuk, Prezes Zarządu POLREGIO.

 

Ostre cięcie połączeń. Polregio podpisało umowę z Województwem Kujawsko-Pomorskim

Teraz spółka chce renegocjować narzuconą, zdaniem przewoźnika, umowę.

– Zależy nam na tym, żeby uruchamiać jak najwięcej pociągów i móc dowozić naszych pasażerów z co najmniej taką częstotliwością, jak jeszcze w grudniu 2020 r. – czytamy w oświadczeniu. – Dlatego chcielibyśmy renegocjować warunki umowy, które narzucił nam Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Urząd Marszałkowski jest organizatorem transportu kolejowego w regionie i może zdecydować o cofnięciu niekorzystnych dla pasażerów zmian również w trakcie obowiązywania aktualnego rozkładu jazdy.

 

Polregio zwraca się do pasażerów o udzielenie informacji, jakie połączenia są dla nich najważniejsze i których pociągów brakuje w nowym rozkładzie jazdy.

– Będziemy zabiegać u Marszałka o przywrócenie tych połączeń – dodaje przewoźnik.

 

Ankieta preferencji pasażerów – połączenia region kujawsko-pomorski >>

Dodaj komentarz