Pasażer Polregio Raport z Polski Wydarzenia

Polregio uruchomi na wakacje 100 dodatkowych połączeń

POLREGIO uruchomi niemal 100 dodatkowych połączeń do najpopularniejszych miejsc turystycznych w Polsce. Przewoźnik dowiezie podróżnych nad morze, w góry, na Mazury czy w podkarpacką głuszę.

Fot. POLREGIO
Fot. POLREGIO

W Polskę wyruszy 5460 dodatkowych pociągów POLREGIO. Spółka oferuje podróże szybkie, niedrogie, a przede wszystkim ekologiczne.

Może nad morze?

Wakacje w Polsce kojarzą się nam przede wszystkim z wypoczynkiem nad Bałtykiem. Czyste, piaszczyste i bardzo szerokie plaże należą do najlepszych w Europie. Nikogo więc nie dziwi, że przez cały okres wakacyjny Bałtyk przyciąga setki tysięcy Polaków.

POLREGIO wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich miłośników naszego wybrzeża. Od 25 czerwca do 31 sierpnia działać będzie wakacyjne połączenie na trasie Gdynia/Lębork – Łeba.

Wakacje to także okres zwiększonej liczby połączeń z Gdyni na Półwysep Helski. Dodatkowe pociągi pojawią się również na trasach GdyniaWładysławowo oraz WładysławowoHel.

W tym samym terminie POLREGIO uruchomi również sezonowe połączenia w województwie zachodniopomorskim: chodzi o weekendowe trasy PoznańŚwinoujście, PoznańKołobrzeg, Zielona GóraŚwinoujście, Kamień Pomorski – Szczecin. Połączenia Koszalin – Mielno Koszalińskie oraz pociąg „Błękitny” relacji SzczecinŚwinoujście od 25 czerwca do 31 sierpnia będą kursować codziennie.

Podkarpacie, a może i Słowacja…?

Zwolennicy spędzania urlopu w południowych rejonach Polski powinni szczególną uwagę poświęcić podkarpackiej ofercie wakacyjnej POLREGIO.

Od 25 czerwca do 28 sierpnia spółka zapewnia weekendowe połączenia na trasach Sanok – Ustrzyki, Rzeszów – Medzilaborce (Słowacja), Sanok – Medzilaborce (Słowacja) oraz Jarosław – Lublin i RzeszówZamość.

Podkarpacie to jeden z najpiękniejszych regionów Polski: malownicze krajobrazy, piękne parki narodowe i wyjątkowe gatunki flory i fauny. Natomiast dzięki wizycie na Słowacji będziemy mieć świetną okazję, by poznać południową część pasma górskiego Karpat.

Te zjawiskowe góry możemy także podziwiać w Polsce, jednak na Słowacji zajmują one zdecydowanie większą część terytorium.

 Park Rozrywki na wyciągnięcie ręki

Jaki jest największy polski park rozrywki? Energylandia! Obejmuje on swoim zasięgiem aż 43 hektary, zapewniając różnorodną rozrywkę dla wszystkich grup wiekowych, wbrew pozorom nie tylko dla tych najmłodszych.

A jak tam dojechać? Naturalnie pociągiem. W województwie małopolskim POLREGIO zapewni specjalną, wakacyjną komunikację między ENERGYLANDIĄ a Skawiną i krakowskimi stacjami: Kraków Główny, Kraków Zabłocie, Kraków Podgórze, Kraków Łagiewniki i Kraków Sanktuarium.

Od 24 czerwca aż do końca września pociągi na tej trasie będą kursować codziennie, a przez cały sierpień dodatkowo pojawią się jeszcze składy “Energylandia BIS”.

Wszystko odbędzie się w ramach komercyjnego połączenie superREGIO na trasie Kraków – Zator.

Mazury, Podlasie i wiele więcej…

Sezonowe trasy POLREGIO obejmą także tereny województwa warmińsko-mazurskiego. Od 12 czerwca do 3 września codziennie będą kursowały pociągi na trasie OlsztynGiżycko oraz Olsztyn-Korsze.

Dodaj komentarz