Polregio Raport z Polski Tabor

POLREGIO wygrało przetarg Pomorza Zachodniego

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego rozstrzygnął przetarg na trzy szynobusy serii SA 136. Najlepszą ofertę złożyła spółka Polregio.

Polregio wygrało przetarg ogłoszony przez Pomorze Zachodnie.
Polregio wygrało przetarg ogłoszony przez Pomorze Zachodnie.

Szynobusy SA136 wyprodukowała Pesa Bydgoszcz. Są w stanie zabrać na pokład jednorazowo 300 pasażerów oraz rozpędzić się do prędkości 120 km/h. Wyposażone są w wifi oraz monitoring wizyjny.

– Każdy dodatkowy skład to dla nas szansa na zwiększenie komfortu podróżnych, dlatego staramy się systematycznie powiększać tabor Polregio. Nowe jednostki trafią tam, gdzie aktualnie są największe potrzeby, a w tym momencie jest to oczywiście województwo lubuskie. Mamy nadzieję, że dodatkowe jednostki taborowe spełnią oczekiwania podróżnych. Jednocześnie cały czas ciężko pracujemy nad dalszą poprawą sytuacji w regionie – powiedział Prezes Polregio, Adam Pawlik.

 

Polregio zdaje sobie sprawę z niełatwej sytuacji, jaka wciąż panuje w województwie lubuskim. Dlatego też realizacja planu naprawczego w lubuskiem, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, stanowi dla spółki priorytet. Z tego powodu zakup nowych szynobusów jest tak ważny, by zapewnić pasażerom nie tylko większy komfort, ale przede wszystkim pewność przejazdów.

Wygrana w przetargu to ważny krok, by ten cel osiągnąć. Składy SA 136 trafią na lubuskie tory zaraz po zakończeniu przeglądów P3.2.

Dodaj komentarz