Polregio

POLREGIO zachęca do wspólnej podróży nad morze

Trwają wakacje, a więc okres wzmożonych wyjazdów. W tym roku, z uwagi na pandemię, znacznie więcej osób niż zwykle zamierza spędzić urlop w kraju. Jak pokazują dane GUS sprzed miesiąca, zaledwie 8 % Polaków wyraziło chęć na zagraniczną podróż. W związku z tym POLREGIO uruchomiło w czerwcu dodatkowe składy do popularnych wśród turystów miejscowości. Przewoźnik rozpoczyna również cykl „Pocztówek z wakacji”, w których zaprezentuje najciekawsze zakątki Polski. Planujecie wycieczkę nad morze? Koniecznie zapoznajcie się z rankingiem unikatowych atrakcji, w pobliże których bez problemu dotrzecie pociągiem.

Słowiński park narodowy – Wydma Łącka

Na unikatowym obszarze Słowińskiego Parku Narodowego dochodzi do procesu przemieszczania się wydm. Piasek, który wyrzuca morze, osadzany jest na plaży, a następnie z pomocą wiatrów przemieszcza się nad mierzeję Łebską. Ruchome wydmy, wraz z największą z nich – Wydmą Łącką, są jednym z najpiękniejszych widokowych miejsc nad Bałtykiem. Za niewielką opłatą każdy może wejść do parku by podziwiać cuda tworzone przez naturę. Pociągiem POLREGIO dotrzecie bezpośrednio do Łeby, skąd już tylko niecałe 6 kilometrów do tego zapierającego dech w piersiach miejsca, w którym będziecie mogli poczuć się jak pośrodku pustyni.

Latarnia morska Czołpino

Latarnia Czołpino położona jest pomiędzy miejscowościami Łeba i Rowy, na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. To najdalej oddalona od skupisk ludzkich budowla tego rodzaju. Wzniesiona została w XIX w. na najwyższej okolicznej wydmie (56 m n.p.m) w odległości około tysiąca metrów od brzegu. Wieża latarni osiąga wysokość 25 metrów, a u jej podnóża znajduje się Dom Latarnika. Aby dostać się na miejsce należy przebyć półtorakilometrowy odcinek szlaku wytyczonego wśród dziko rosnącego lasu. Zwiedzanie latarni warto jednak zaplanować nieco dłuższą trasą – z podróżą przez widowiskowe Wydmy Czołpińskie. Najbliżej położone przystanki pociągów POLREGIO to stacje Ustka oraz dworzec PKP Słupsk.