global Targi Wydarzenia

Polska Izba Kolei na targach Railwaytech Indonezja [ZDJĘCIA]

W Dżakarcie zakończyły się IV międzynarodowe targi kolejowe Railwaytech Indonesia. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei oraz członkowie firm zrzeszonych. Targi były doskonałą okazją do światowej promocji polskich rozwiązań z branży szynowej i myśli technicznej.

Polskie stoisko na targach RailwayTech Indonesja (fot. Radosław Karwicki / Raport Kolejowy)
Polskie stoisko na targach RailwayTech Indonesja (fot. Radosław Karwicki / Raport Kolejowy)

Targi Railwaytech Indonesia odbyły się w tym roku w dniach 19-21 października. Globalne wydarzenie zwrócić miało uwagę na rozwój sektora kolejowego w Indonezji i ASEAN, a także promocję kraju na świecie. Jak co roku, gospodarzem targów była MASKA (Indonesian Railway Society), a ich partnerami Ministerstwo Transportu i Ministerstwo Przemysłu Indonezji.

Trzydniowe wydarzenie przyciągnęło ponad 250 wystawców z całego świata. Wśród nich znaleźli się: Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei oraz firmy zrzeszone: PESA Bydgoszcz, Medcom, Pixel, ŁukasiewiczPoznański Instytut Technologiczny, a także IH Systems. Na targach wystawiała się również firma Tracktech.

– Obecność na tak prestiżowym wydarzeniu jakim są indonezyjskie targi kolejowe to szansa dla polskich przedsiębiorców na pozyskanie nowych biznesowych kontaktów i prezentację swoich produktów. Rynek azjatycki jest bardzo otwarty na kooperację z Europą, co widać tu na każdym kroku – mówi Adam Musiał, Dyrektor Generalny Polskiej Izby Kolei.

 

Przed rozpoczęciem targów delegacja Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei spotkała się z przedsiębiorcami, by rozmawiać o współpracy polsko-indonezyjskiej. Odwiedziła m.in. PT Wijaya Karya (państwowe przedsiębiorstwo w Indonezji, działające w sektorze budowlanym), MRT Jakarta (operator transportowy w Dżakarcie), a także PT. Len Railway System (LRS) (wiodący indonezyjski dostawca systemów kolejowych). Przedstawiciele Izby spotkali się także z Gubernatorem Javy Zachodniej. Zobaczcie zdjęcia:

 

Dodaj komentarz