Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Pomorskie uruchamia dodatkowe połączenia kolejowe na Hel

Województwo Pomorskie uruchomiło dwie dodatkowe pary pociągów relacji Gdynia – Hel. Składy wyjechały na tory w sobotę 4 września i kursować będą przez kolejny miesiąc do 3 października – w każdy weekend. W pociągach będzie można także przewozić rowery.

Gdynia – Hel

Półwysep Helski jest chętnie odwiedzany przez turystów nie tylko w sezonie wakacyjnym. Również w jesienne weekendy wiele osób wybiera się nad morze. W związku z dużym zainteresowaniem przejazdami koleją do Władysławowa, Juraty czy Helu, samorząd województwa pomorskiego uruchamia dodatkowe pociągi pomiędzy Gdynią a Helem. Będą one kursować we wszystkie weekendy do 3 października włącznie.

Rozkład jazdy pozwoli zaplanować jednodniowe wycieczki z Gdyni na Hel. Ze stacji początkowej wyruszać będą o godz. 9.35 i 11.05, z Helu – o godz. 12.14 i 17.50.

Podróż potrwa niecałe 2 godziny. Dodatkowym ułatwieniem dla podróżnych jest możliwość przewozu rowerów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podróżnych wprowadzona została możliwość przewozu jednośladów we wszystkich pociągach kursujących linią do Helu. Trzeba jednak pamiętać, że wymaga to uprzedniego zakupu rezerwacji miejsca na rower.

Rusza przebudowa dworca Hel

Dodaj komentarz