Raport z Polski

Pomóżmy Judycie wrócić do normalnego funkcjonowania

Judyta ma 21 lat, pochodzi z rodziny kolejarskiej i studiuje na II roku Politechniki Śląskiej na kierunku Transport Kolejowy. Z początkiem 2020 r. dziewczyna uległa poważnemu wypadkowi. Teraz potrzebuje 65 tys. zł, które pozwolą jej na zakup protez. Wspólnie możemy jej pomóc.

Judyta od zawsze chciała pracować na kolei, podobnie jak jej tata, który jest pracownikiem spółki PKP Cargo. W dążeniu do realizacji planów związanych z karierą zawodową przeszkodził wypadek, w wyniku którego amputowano jej obie kończyny dolne na wysokości podudzia.

Koszt obu protez bez kosztów rehabilitacji wynosi 65 tysięcy złotych. Judytę oraz jej rodziców koszty obu protez przerastają, a pomogłyby one w jakimś stopniu powrócić do życia, jakie Judyta prowadziła przed wypadkiem. Wcześniej bardzo lubiła podróżować koleją i zwiedzać nowe miejsca. Jej ulubionym zajęciem w domu jest gotowanie i pieczenie ciast, co jest bardzo utrudnione przy poruszaniu się na wózku inwalidzkim. Co więcej, Judyta bardzo chciałaby móc też znów pomagać swojemu niepełnosprawnemu wujkowi, który mieszka razem z nią i jej rodziną.

Jak możemy pomóc Judycie?

Przede wszystkim poprzez wpłatę dobrowolnych datków na konto Fundacji Grupy PKP92 1320 0019 1649 3010 2000 0005 wpisując w treść przelewu: darowizna na cele statutowe – dla Judyty. 

Zbiórka będzie prowadzona do 30 czerwca. Liczy się każda złotówka!

Dodaj komentarz