Tramwaje

Postępują prace na budowie linii tramwajowej na Naramowice

Budowa linii tramwajowej na Naramowice trwa. To największa obecnie inwestycja w transport publiczny w Poznaniu. Oprócz budowy nowej trasy powstanie także nowy układ drogowy.

Położone torowisko w sąsiedztwie osiedla Władysława Łokietka. (fot. poznan.pl)

Postęp inwestycji skomentował zastępca prezydenta Poznania.

– Cieszy postęp prac na całej budowie nowej trasy od pętli Wilczak do ul. Błażeja. Również osoby mieszkające przy przyszłej trasie, czy też te przechodzące lub przejeżdżające w jej pobliżu, widzą przebieg, a przede wszystkim efekty prowadzonych każdego dnia robót. To na co mieszkańcy najbardziej czekają, będzie już możliwe niedługo. Za kilka miesięcy gotowa będzie część do ul. Włodarskiej i tramwaj pojedzie do tego miejsca od pętli Wilczak. Z kolei zakończenie całej inwestycji planowane jest na rok 2022 – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

 

Jak przebiegają prace?

Aktualnie pracami objęty jest cały odcinek torowiska, robotnicy są także na terenie budowy wszystkich nowych dróg. Trwa uzbrajanie terenu.

W okolicy pętli Wilczak stawiane są pierwsze słupy trakcyjne. Między ul. Bolka i Jasna Rola powstało już torowisko. Z uwagi na przebudowę sieci podziemnych, zmieniono organizację ruchu w rejonie ul. Serbskiej i Włodarskiej. Po ukończeniu prac rozpocznie się montaż torowiska.

Na placu budowy widać też zaawansowane prace drogowe. Równolegle toczą się roboty związane z przebudową ul. Naramowickiej. Droga na odcinku między ulicami Serbską a Włodarską oraz w rejonie parku Kosynierów ma już nową nawierzchnię. W rejonie ul. Sarmackiej została utwardzona i wyposażona w krawężniki. Wykonawca był już przygotowany na położenie asfaltu, ale plany te pokrzyżowała ujemna temperatura.