global Wydarzenia

Potrącona przez pociąg krowa zabiła mężczyznę

Niewiarygodny, a zarazem tragiczny wypadek na indyjskich torach. Nie żyje mężczyzna, w którego uderzyła potrącona przez pociąg krowa. O zdarzeniu informują największe media w kraju.

Krowy na terenach kolejowych to dla indyjskich kolei wielki problem (fot.  Abhinav LHB / screen z YT)
Krowy na terenach kolejowych to dla indyjskich kolei wielki problem (fot. Abhinav LHB / screen z YT)

Do wypadku doszło w nocy 18 kwietnia w stanie Radżastan. Starszy mężczyzna udał się w okolice torów w celu załatwienia potrzeby fizjologicznej. W pewnym momencie z ogromnym impetem uderzyło w niego ciało krowy. Jak się okazało, zwierzę chwilę wcześniej weszło na tory, wprost pod jadący pociąg. Zderzenie sprawiło, że ciało krowy wyrzuciło kilkadziesiąt metrów dalej – w kierunku przypadkowego przechodnia.

Jak informuje „The New Indian Express”, w wypadku udział brał pociąg relacji Bombaj – Gudżarat. Indyjska, anglojęzyczna gazeta codzienna, w swoim materiale zaznacza, że krowy na terenach kolejowych są w kraju dużym problemem.

Indyjski rząd podjął działania, mające zapobiec wchodzeniu krów na tory. Wśród działań jest dokładne sprzątanie torowisk, by nie zachęcać zwierząt do poszukiwania pożywienia na torach. W miejscach, gdzie krowy są spotykane najczęściej, maszyniści używają specjalnych, odstraszających gwizdków. Jednak tylko przy niewielu trasach kolejowych wzniesiono metalowe ogrodzenia.

Dodaj komentarz