Tabor Wydarzenia

Pożar lokomotywy na stacji w Malborku

Lokomotywa, która ciągnęła skład dalekobieżny, z nieznanych przyczyn zapaliła się. Do incydentu doszło na stacji kolejowej w Malborku. Podróżni musieli opuścić skład, a w dalszą drogę ruszyli po 2 godzinach.

Fot. ilustracyjne / wikimedia commons

Zdarzenie miało miejsce w niedzielny wieczór, 21 listopada. Ogień pojawił się w lokomotywie pociągu PKP Intercity „Parsęta” relacji KołobrzegŁódź Fabryczna.

Chwilę po godz. 18.00 na numer alarmowy wpłynęła informacja dotycząca pożaru lokomotywy. Na miejsce skierowane zostały dwie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze PSP Malbork oraz OSP Stogi i Wojskowa Straż Pożarna z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Ogień udało się opanować

jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych. Jak się okazało, doszło do pożaru instalacji elektrycznej w lokomotywie EP 08-001.

Po wyłączeniu zasilania do akcji wkroczyli ratownicy, którzy przy użyciu specjalnych aparatów ochrony dróg oddechowych i gaśnic proszkowych stłumili ogień. W dalszych działaniach sprawdzono miejsce pożaru kamerą termowizyjna.

W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Pasażerowie kontynuowali podróż po około 2 godzinach. W tym czasie przewoźnik podstawił nową lokomotywę.

Źródło: malbork.naszemiasto.pl

One Reply to “Pożar lokomotywy na stacji w Malborku

Dodaj komentarz