Raport z Polski Wydarzenia

Poznaj PKP. Spółka uruchomiła nową stronę internetową

PKP S.A. uruchomiły nową stronę internetową, która poświęcona jest działalności spółki oraz jej historii. Informacje te znaleźć od teraz można na www.poznaj.pkp.pl.

Nowa witryna została zaprojektowana z myślą o użytkownikach chcących bliżej poznać PKP i uzyskać najważniejsze informacje na temat historii i działalności spółki. Prezentowane treści zostały podzielone na cztery bloki tematyczne: Inwestycje, Dworzec Przyszłości, Ekologia i Tradycja. Przechodząc przez poszczególne obszary, poznajemy najważniejsze fakty z długiej historii Polskich Kolei Państwowych oraz realizowane obecnie przedsięwzięcia.

Pierwsza z zakładek nowej strony dedykowana jest inwestycjom realizowanym przez PKP. Dowiemy się z niej, w jaki sposób dworce historyczne odzyskują dawną świetność i jak stają się ekologicznymi i nowoczesnymi „bramami miast”. Znajdziemy też odpowiedź na pytania, skąd wzięło się słowo „dworzec” i czy polskie budynki mają swoich zagranicznych kuzynów. W kolejnej zakładce możemy poznać koncepcję PKP S.A. dotyczącą dworca przyszłości i innowacyjnych rozwiązań rewolucjonizujących współczesne standardy obsługi pasażerskiej. Nie sposób pominąć kwestii związanych z ekologią. O proekologicznych rozwiązaniach wdrażanych na rodzimych dworcach kolejowych oraz w ich bezpośrednim otoczeniu dowiemy się z kolejnej zakładki serwisu. Fascynującą podróż zakończymy w sekcji Tradycja, poznając historię powstania Polskich Kolei Państwowych, ściśle związaną z odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz wybrane wydarzenia z dziejów PKP.

Strona poznaj.pkp.pl to także nowoczesna szata graficzna, prosta i intuicyjna nawigacja oraz treści prezentowane w przejrzystej i przyjaznej dla użytkowników serwisu formie.

To kolejny serwis przygotowany z myślą o osobach zawodowo i prywatnie interesujących się koleją, które chcą wiedzieć więcej. Wcześniej spółka uruchomiła stronę zmieniamydworce.pkp.pl, która poświęcona jest Programowi Inwestycji Dworcowych realizowanemu w latach 2016-2023.

Dodaj komentarz