Tramwaje

Poznań: tramwaje wracają na most św. Rocha

Od poniedziałku 18 maja tramwaje wrócą na most św. Rocha w Poznaniu. Wyremontowaną trasą kursować będą pojazdy linii nr 5, 13 i 16. Tego samego dnia rozpoczną się prace na torowisku na ul. Przybyszewskiego.

Po weekendzie tramwaje będą kursowały od przystanku Marcinkowskiego ulicami: Lewandowskiej, Dowbora-Muśnickiego, most Św. Rocha i Kórnicką do węzła przy skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i Kórnickiej. Następnie “piątka” i “szesnastka” pojadą prosto swoimi stałymi trasami, natomiast “trzynastka” skręci w prawo i skieruje się przez rondo Rataje oraz ul. Zamenhofa, rondo Starołęka i ul. Starołęcką do pętli Starołęka.

Od poniedziałku 18 maja rozpoczną się także prace na torowisku na ul. Przybyszewskiego. W ramach inwestycji częściowo wymienione będą słupy trakcyjne, liny oraz drut jezdny. Remont potrwa ponad miesiąc. W związku z pracami drogowymi zamknięty dla ruchu tramwajowego będzie odcinek ulicy od ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego, do ulicy Dąbrowskiego. Inaczej w tym czasie będzie kursować tramwaj nr 7, który pojedzie objazdem.

Linia nr 7

ZAWADY – (…) – Reymonta – Grunwaldzka – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Dąbrowskiego – OGRODY

Czytaj dalej >