Tramwaje

Poznań: tramwaje wracają na most św. Rocha

Od poniedziałku 18 maja tramwaje wrócą na most św. Rocha w Poznaniu. Wyremontowaną trasą kursować będą pojazdy linii nr 5, 13 i 16. Tego samego dnia rozpoczną się prace na torowisku na ul. Przybyszewskiego.

Po weekendzie tramwaje będą kursowały od przystanku Marcinkowskiego ulicami: Lewandowskiej, Dowbora-Muśnickiego, most Św. Rocha i Kórnicką do węzła przy skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i Kórnickiej. Następnie “piątka” i “szesnastka” pojadą prosto swoimi stałymi trasami, natomiast “trzynastka” skręci w prawo i skieruje się przez rondo Rataje oraz ul. Zamenhofa, rondo Starołęka i ul. Starołęcką do pętli Starołęka.

Od poniedziałku 18 maja rozpoczną się także prace na torowisku na ul. Przybyszewskiego. W ramach inwestycji częściowo wymienione będą słupy trakcyjne, liny oraz drut jezdny. Remont potrwa ponad miesiąc. W związku z pracami drogowymi zamknięty dla ruchu tramwajowego będzie odcinek ulicy od ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego, do ulicy Dąbrowskiego. Inaczej w tym czasie będzie kursować tramwaj nr 7, który pojedzie objazdem.

Linia nr 7

ZAWADY – (…) – Reymonta – Grunwaldzka – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Dąbrowskiego – OGRODY

W celu zapewnienia komunikacji na pozbawionym tramwajów odcinku ul. Przybyszewskiego przywrócona zostanie linia autobusowa nr 193, która jednocześnie pełnić będzie funkcję linii “za tramwaj”.

Ponadto, zgodnie z zapowiedzią od 18 maja znów będą kursować tramwaje linii nr 3 i 4. Tramwaje te będą kursować w godzinach szczytu co 24 minuty każda.

– Zależy nam na ułatwieniu dojazdu mieszkańcom Winograd, Naramowic czy Piątkowa podczas mających się wkrótce rozpocząć zasadniczych prac przy budowie trasy tramwajowej na Naramowice, ale także mamy na uwadze potrzebę stopniowego wycofywania się z ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią i wzmocnienie trasy tramwajowej od ronda Śródka do mostu Teatralnego – mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

 

Linia nr 3

WILCZAK – (…) – most Teatralny – Fredry – plac Ratajskiego – plac Wielkopolski – Małe Garbary – Estkowskiego – Wyszyńskiego – rondo Śródka – Jana Pawła II – rondo Rataje – Królowej Jadwigi – most Dworcowy – Głogowska – GÓRCZYN

Linia nr 4

POŁABSKA – (…) – most Teatralny – Fredry – plac Ratajskiego – plac Wielkopolski – Małe Garbary – Estkowskiego – Wyszyńskiego – rondo Śródka – Jana Pawła II – rondo Rataje – Zamenhofa – rondo Starołęka – Starołęcka – STAROŁĘKA

Dodaj komentarz