Polregio

Prace na linii Białystok – Bielsk Podlaski opóźnione. POLREGIO utrzyma autobusy zastępcze

Z powodu zmiany harmonogramu prac na linii kolejowej na odcinku z Białegostoku do Bielska Podlaskiego, POLREGIO przedłuża funkcjonowanie zastępczej komunikacji autobusowej. Ta funkcjonować będzie do 3 kwietnia.

Prace na linii BiałystokBielsk Podlaski trwają od połowy marca. PKP PLK poinformowały o zmianie harmonogramu modernizacji. Prace przedłużą się o kilka dni – z 30 marca na 3 kwietnia. W związku z tym, na tym odcinku w dalszym ciągu za pociągi POLREGIO będzie funkcjonować Komunikacja Zastępcza. Rozkład jazdy pozostanie taki sam.K

POLREGIO przypomina, że na odcinku BiałystokBielsk Podlaski są prowadzone prace poprawiające stan infrastruktury kolejowej – czytamy w komunikacie przewoźnika. – Ponieważ ich wykonanie wymaga całkowitego wstrzymania ruchu pociągów, została uruchomiona Zastępcza Komunikacja Autobusowa. Z powodu trudności z dojazdem, przystanki kolejowe Białystok Nowe Miasto, Białystok Stadion i Hryniewicze nie są obsługiwane, a autobusy zatrzymują się na najbliżej położonych przystankach BKM. Również w Zimnochach i Rajsku, gdzie dojazd do kolei jest utrudniony, autobusy mają postoje na przystankach PKS w tych miejscowościach. Na pozostałej trasie od Bielska Podlaskiego do Czeremchy kursują pociągi. W związku z funkcjonowaniem Komunikacji Zastępczej czas przejazdu na całej trasie jest dłuższy o około 30 minut.

 

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, oznakowanych logo POLREGIO, odbywa się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków.

Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii POLREGIO 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarce internetowej m.in. na stronach internetowych: polregio.plportalpasazera.pl.

Rozkłady jazdy są także dostępne w gablotach na stacjach i przystankach.

Dodaj komentarz