Polregio

Prace na linii Białystok – Bielsk Podlaski opóźnione. POLREGIO utrzyma autobusy zastępcze

Z powodu zmiany harmonogramu prac na linii kolejowej na odcinku z Białegostoku do Bielska Podlaskiego, POLREGIO przedłuża funkcjonowanie zastępczej komunikacji autobusowej. Ta funkcjonować będzie do 3 kwietnia.

Prace na linii Białystok – Bielsk Podlaski trwają od połowy marca. PKP PLK poinformowały o zmianie harmonogramu modernizacji. Prace przedłużą się o kilka dni – z 30 marca na 3 kwietnia. W związku z tym, na tym odcinku w dalszym ciągu za pociągi POLREGIO będzie funkcjonować Komunikacja Zastępcza. Rozkład jazdy pozostanie taki sam.K

– POLREGIO przypomina, że na odcinku Białystok – Bielsk Podlaski są prowadzone prace poprawiające stan infrastruktury kolejowej – czytamy w komunikacie przewoźnika. – Ponieważ ich wykonanie wymaga całkowitego wstrzymania ruchu pociągów, została uruchomiona Zastępcza Komunikacja Autobusowa. Z powodu trudności z dojazdem, przystanki kolejowe Białystok Nowe Miasto, Białystok Stadion i Hryniewicze nie są obsługiwane, a autobusy zatrzymują się na najbliżej położonych przystankach BKM. Również w Zimnochach i Rajsku, gdzie dojazd do kolei jest utrudniony, autobusy mają postoje na przystankach PKS w tych miejscowościach. Na pozostałej trasie od Bielska Podlaskiego do Czeremchy kursują pociągi. W związku z funkcjonowaniem Komunikacji Zastępczej czas przejazdu na całej trasie jest dłuższy o około 30 minut.

 

Czytaj dalej >